• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
draghi 21 czerwca
Z artykułu dowiesz się:

o tym, że EBC deklaruje przygotowanie w kontekście Brexitu

Mario Draghi zapewnił, że Europejski Bank Centralny przygotował plany działania wobec jakiegokolwiek scenariusza dotyczącego referendum dotyczącego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, które odbędzie się już w tym tygodniu.

Prezes EBC twierdzi, że wszystkie procedury są przygotowane w przypadku wyjątkowej niestabilności cen, którą straszą media w ostatnim czasie w związku z ryzykiem Brexitu.

Draghi potwierdził, że w tym momencie bardzo trudno przewidzieć wynik, a co za tym idzie następstwa decyzji Brytyjczyków dla europejskiej gospodarki, ale można być spokojnym tego, że zostaną włączone wszystkie środki aby zażegnać potencjalnie niebezpieczną dla rynku finansowego sytuację.

„Trudno jest spekulować na temat wyniku referendum, próbujemy być gotowi na każdą ewentualność.” – powiedział Draghi. Pracownicy banku zajmują się w tym momencie głównie przygotowaniem akcji stabilizującej rynek wraz z dostarczeniem na niego płynności jeśli będzie taka potrzeba.


Michał Łyko

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ekspert japońskiej metody inwestowania Ichimoku Kinko Hyo - jednej z najstarszych metod analizowania oraz konstrukcji wykresów. Na rynkach finansowych od ponad 3 lat.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk