• Odbierz prezent
E-sportowa wersja Touchdown Hero trafił do soft launch-u!

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych, skierował do fazy soft launch e-sportową wersję swojej autorskiej zręcznościowej gry w stylu endless runner – Touchdown Hero. Polskie studio opracuje również e-sportowe wersje Solitaire oraz nowy tytuł, pod nazwą Golf Hero.

- Rozpoczęliśmy właśnie fazę soft launch e-sportowej mobilnej produkcji Touchdown Hero, której współtwórcą jest jedna z najbardziej znanych platform dla tego typu rozrywki – informuje Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games. – Grę testujemy na rynkach USA. Sprawdzimy jakim zainteresowaniem cieszy się projekt, ile czas spędzają w nim gracze, co przyciąga ich uwagę, a co należy poprawić. Koncentrujemy się na dopasowaniu parametrów gry pod e-sport, każdy nasz turniej ma dawać graczom jak największą satysfakcję z rywalizacji i zwycięstwa. Najważniejsza będzie dobra zabawa – dodaje Marcin Kwaśnica.

Touchdown Hero to gra zręcznościowa, w której gracze przesuwając palec po ekranie, kontrolują bieg zawodnika futbolu amerykańskiego. Ich celem jest zręczne manewrowanie pomiędzy szarżującymi przeciwnikami i pokonanie jak największego dystansu. Od czasu swojej premiery, w 2015 roku, tytuł zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w sklepach w ponad 100 krajach na świecie. W niespełna trzy tygodnie pobrano go ponad 1 milion razy, a do dziś liczba ta wzrosła do 5 milionów.

Cherrypick Games w planach ma także opracowanie zupełnie nowego tytułu – Golf Hero, w którym gracz będzie trenował i rywalizował w turnieju golfowym z innymi uczestnikami w formule jeden na jeden. Stawką w rywalizacji będą m.in. nagrody pieniężne oraz inne cenne przedmioty – Ostatnio modne staje się przenoszeniu tradycyjnych form aktywności sportowej na e-platformy. W naszej ocenie to idealny czas, by zdynamizować rozwój w tym właśnie segmencie rozrywki – mówi Marcin Kwaśnica. – Gry takie jak Golf Clash, czy Perfect Swing podbiły świat rozrywki mobilnej. My idziemy dalej i wprowadzamy rozgrywkę w golfa w obszar mobilnego e-sportu. Liczymy, że nasza propozycja spodoba się graczom i zdobędzie wśród nich dużą popularność – dodaje.

Premiera Golf Hero planowana jest w 2021 roku.

Cherrypick Games współtworzy także autorską wersję e-sportową popularnego pasjansa – Solitaire: Wildlife Adventures.

O spółce:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play. Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość. Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk