• Odbierz prezent
E-book “Inwestowanie w cyklach gospodarczych” - dowiedz się, jak wykorzystać zmienność koniunktury
fot. freepik.com

Podobno fortuna kołem się toczy - podobnie jest z koniunkturą, która na przestrzeni czasu podlega różnorodnym wahaniom. Dzięki obserwacjom cykli koniunkturalnych można próbować przewidzieć okresy prosperity i depresji, a co za tym idzie, także kierunek zmian cen akcji. O tym, jak wykorzystać zmienność koniunktury w inwestycjach, dowiecie się z najnowszego e-booka Wojciecha Białka - dostępnego za darmo dla klientów TMS Brokers.

Pobierz e-book

Rytm koniunktury

Choć obecny, zdominowany przez Amerykanów, finansowy porządek świata wydaje nam się niezmienny od lat, w historycznym ujęciu może być zaledwie jedną z następujących po sobie cyklicznie faz. Zgodnie z kontrowersyjną tezą Brytyjczyka Johna Glubba, większość imperiów istnieje ok. 250 lat. ​​Z pewnością należy podchodzić do niej sceptycznie, niemniej każdy, kto widział ostatnie sceny ewakuacji Amerykanów z lotniska w Kabulu, bądź czyta raporty na temat skali nierównowagi gospodarki Stanów Zjednoczonych (deficyt budżetowy, saldo obrotów bieżących, itd.), powinien choć przez chwilę się nad nią zastanowić. Szczególnie, jeśli aktywnie inwestuje na amerykańskim rynku akcji. Być może na schyłek dominacji rynku amerykańskiego przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak teoria cykliczności gospodarki, polegająca na wahaniach mierników ekonomicznych w oparciu o rosnącą krzywą trendu wzrostu, z pewnością jest prawdziwa. Obserwując cykle krótko-, średnio- i długookresowe, możemy przewidywać kierunki zmian na rynku i bazować na nich, podejmując decyzje inwestycyjne. Klasyfikacji cykli jest jednak bardzo wiele: cykle geopolityczne, demograficzne, sezonowe... Na które postawić w swoich inwestycjach?

Inwestuj w cyklach gospodarczych

By zrozumieć istotę różnorodnych cykli koniunkturalnych, TMS Brokers we współpracy z Wojciechem Białkiem przygotowało specjalny e-book pt. “Inwestowanie w cyklach gospodarczych”. Autor, analityk finansowy z wieloletnim doświadczeniem oraz bloger znany z serwisu K(NO)W FUTURE, przedstawia w nim zarówno krótkie, jak i długie cykle, tłumacząc różnice i wskazując, na co warto zwrócić uwagę, wykorzystując cykliczność w swoich inwestycjach. W e-booku znajdują się odpowiedzi na pytania, takie jak m.in. kiedy możemy spodziewać się krachu rynku nieruchomości, jaki wpływ na gospodarkę mają wybory i jak długo może jeszcze rosnąć Wall Street. Wojciech Białek wskazuje także ujęcie historyczne, wspierając swoje tezy licznymi wykresami, prognozując, kiedy możemy spodziewać się zmiany finansowego porządku świata.

Pobierz e-book

E-book jest dostępny bezpłatnie na stronie TMS Brokers dla każdego, kto zdecyduje się założyć konto maklerskie. Dodatkowo ci, którzy postanowią inwestować również w akcje i otworzyć rachunek akcyjny, otrzymają prezent od TMS w postaci książki “Wspomnienia Gracza Giełdowego” autorstwa Edwina Lefevre.​​


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie. Autora możesz obserwować na LINKEDIN | FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk