• Odbierz prezent
Dzisiejsze notowania kontraktów na DAX i S&P500 wykazują lekko pozytywny sentyment

Czwartkowa sesja ponownie należała do podaży, na co wskazywało już środowe nastawienie rynku. Notowania FW20 wystartowały z luką podażową z poziomu 1665 (-1,25%), a po otwarciu handlu na rynku kasowym kupujący spróbowali domknąć lukę.

Zamysł ten nie udał się i FW20 ustanowiły dzienne maksimum jedynie na 1678, po czym powoli zniżkowały, aby przed godz. 15 ustanowić dzienne minimum na 1655. Ostatnia część sesji przebiegała w bocznym falowaniu a na zamknięciu FW20 przyjęły poziom 1665 (-1,25%), co oznacza niezdecydowanie rynku. Dzienny wolumen obrotu wzrósł o niespełna 17% do 21,6 tys. sztuk. Przecena na FW20 korespondowała z nastrojami na globalnych rynkach akcji, które ponownie były słabe. Wczoraj w USA podano cotygodniowe dane o liczbie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, które nieoczekiwanie wzrosły do 1011 tys. (zrewidowano również w górę do 965 tys. poprzedni odczyt). Z kolei pozytywnie zaskoczyły dane z rynku nieruchomości za sierpień w USA: sprzedaż nowych domów wzrosła do 1011 tys.

Technicznie sytuacja się wyraźnie pogorszyła. Kurs przełamał okolice 1687 stanowiące istotne wsparcie, czemu towarzyszyła luka podażowa. Poziom ten będzie stanowił opór dla ewentualnego ruchu powrotnego. Po przełamaniu wspominanego wsparcia kurs będzie mógł podążać do kolejnego znajdującego się na 1544 i stanowiącego dolny zakres kwietniowo-majowej konsolidacji.

Aktualnie notowania kontraktów na DAX i S&P500 są lekko pozytywne i jeśli sentyment ten utrzyma się do 8:45, to w kontekście wczorajszego niezdecydowania – FW20 mogłyby wystartować na plusie. Dziś w kalendarium publikacji uwagę inwestorów mogą przykuwać jedynie dane o zamówieniach na dobra w USA w sierpniu. /tk/

FW20 w układzie dziennym

Dzisiejsze notowania kontraktów na DAX i S&P500 wykazują lekko pozytywny sentyment - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk