• Sklep
  • Odbierz prezent
Poranek na rynkach: 10 VI 2019

Donald Trump bezterminowo wycofuje się z nałożenia ceł na Meksyk. Rekacja rynku to oczywiście mała euforia. Rosną indkesy i kontrakty futures. Tracą jen, frank i złoto. Dolar dorabia starty poniesione po pełnym rozczarowań raporcie z rynku pracy.

  • Waluty defensywne rozpoczynają tydzień od osłabienia. Główny powód do bezterminowe zawieszenie wejścia w życie amerykańskich ceł na Meksyk. Jenowi dodatkowo szkodzi wypowiedź H. Kurody, który twierdzi, że Bank Japonii jest gotów by w razie potrzeby dokonać kolejnego, potężnego załagodzenia polityki. USD/JPY rośnie ponad 108,50, co oznacza wymazanie całego ruchu po słabych danych z rynku pracy USA.

Poranek na rynkach: 10 VI 2019 - 1

Zmiany

  • Pozytywne dla Meksyku rozstrzygnięcie kwestii ceł umacnia peso. USD/MXN spada ponad 2 proc. Złoty nie zmienia natomiast wyraźnie swojej wartości, ale na tle poprzednich tygodni jest mocny. EUR/PLN jest tuż ponad 4,26.
  • Pozostałe waluty G-10 tracą względem dolara, szczególnie wyraźnie dotyczy to AUD i NZD, które osłabiają się o około 0,5 proc. EUR/USD walczy o pozostanie ponad 1,13 a GBP/USD ponad 1,27.
  • Pozytywne nastroje na giełdach. Sesja na Wall Street kończyła się 1 – proc. zwyżką S&P500 i 2 – proc. wzrostem Nasdaq 100. Dziś kontrakt na pierwszy z wymienionych indeksów rośnie dodatkowe 0,3 proc. i jest przy 2885 pkt. Futures na DAX podnosi się 0,6 proc. i wychodzi nad opór 12050 pkt. Wśród indeksów azjatyckich prym wiedzie zyskujący 2 proc. Hang Seng.
  • Na rynkach towarowych należy odnotować zwłaszcza 1- proc. spadek kursu złota. Cena uncji kruszcu obniża się do 1237 USD i oddala na prawie 25 USD od tegorocznych szczytów. Skromne zwyżki notują ceny miedzi i ropy. Baryłka WTI wyceniana jest na ponad 54 USD a konstruktywnie dla przebiegu notowań wygląda zamknięta w piątek świeca tygodniowa.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk