• Odbierz prezent
Dziś startują zapisy na akcje DeGenerals o łącznej wartości 10,2 mln złotego. Szczegóły Oferty publicznej dewelopera z grupy PlayWay

Od dzisiaj - 14 stycznia do 22 stycznia inwestorzy mogą zapisać się na akcje DeGenerals S.A., spółki działającej jako deweloper gier o tematyce historyczno-militarnej, odpowiadającej za jedną z najbardziej dochodowych gier w portfolio Grupy PlayWay – Tank Mechanic Simulator. Oferta publiczna sprzedaży obejmuje 30 tys. akcji spółki stanowiących 9,38 proc. udziału w kapitale zakładowym, sprzedawanych po ustalonej cenie 340 zł. Oferującym jest PlayWay S.A., który według stanu sprzed rozpoczęcia oferty posiada 80 proc. akcji DeGenerals. Zapisy na akcje przyjmuje Dom Maklerski INC S.A.

DeGenerals to łódzkie studio deweloperskie, znane z jednej najbardziej udanych pozycji w portfolio Grupy PlayWay – Tank Mechanic Simulator. Poza rozwojem tej produkcji i jej dalszą monetyzacją, spółka pracuje nad nowymi grami – Uboat Commander oraz Tank Squad.

- Koncentrujemy się na produkcjach w tematyce historycznej i militarnej. Chcemy wykorzystać dotychczasowe doświadczenia i know-how, przygotowane materiały oraz zbudowaną społeczność graczy. W tym roku najważniejszym wydarzeniem będzie premiera rozszerzeń do TMS oraz premiera gry na konsolach, jednak już w 2022 r. premierę będzie miała kolejna gra – komentuje Robert Pietrzko, Prezes Zarządu DeGenerals S.A.

7 stycznia zostało opublikowane Memorandum Informacyjne sporządzone w związku z ofertą publiczną akcji spółki. Dziś rozpoczyna się etap przyjmowania zapisów na akcje. Aby złożyć zapis inwestor musi wcześniej zawrzeć umowę o przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych (PPZ) z Domem Maklerskim INC, firmą inwestycyjną pośredniczącą w ofercie publicznej akcji DeGenerals.

- Zawarcie umowy PPZ jest oczywiście bezpłatne. Sama umowa jest pozbawiona opłat, a późniejsze złożenie zapisu - prowizji pobieranej od inwestora – mówi Piotr Zygmanowski, Wiceprezes Zarządu Domu Maklerskiego INC S.A.

Inwestor może złożyć zapis na co najmniej 80 akcji, jednak nie więcej niż 1.600 akcji. Zapisy na akcje potrwają do 22 stycznia, jednak, jeśli w dowolnym dniu przypadającym przed ostatnim dniem procesu przyjmowania zapisów (wg stanu na godz. 19:00 tego dnia), zostaną złożone i opłacone zapisy na akcje w liczbie większej o co najmniej 200 proc. od liczby akcji oferowanych do sprzedaży – proces przyjmowania zapisów zostanie zakończony tego samego dnia.

Tank Mechanic Simulator zadebiutował na PC w lutym ubiegłego roku, a koszty jej produkcji tytułu zwróciły się w ciągu niespełna 3 dni od premiery. Tytuł jest obecnie dostępny także na Nintendo Switch. Całkowite przychody ze sprzedaży TMS w 2020 r. sięgnęły blisko 3,8 mln zł, a gra stale zbiera dobre recenzje graczy (Steam 87% ocen pozytywnych). Dodatkowo, wishlista gry gromadzi ponad 150 tys. graczy, którzy jeszcze nie dokonali zakupu.

Zespół deweloperów studia przygotowuje obecnie dwa rozszerzenia DLC do Tank Mechanic Simulator, które mają mieć premierę w 2021 r. Pierwsze ukaże się już w I kwartale wraz z dużym patchem, wprowadzając do gry 12 nowych czołgów, dodatkowe usprawnienia, oraz narzędzia moderskie. Równolegle trwają prace związane z portem gry na inne platformy w tym m.in. VR czy urządzenia mobile. Wersja TMS na konsole starej i nowej generacji (PS4, PS5, XBOX One, XBOX X|S) ma się pojawić jeszcze w I kwartale tego roku.

Proces oferty publicznej akcji DeGenerals koordynuje Dom Maklerski INC S.A. Szczegółowe dane o spółce i zapisach na jej akcje, inwestorzy mogą znaleźć na stronie internetowej DM INC S.A. www.dminc.pl, stronie oferującego www.playway.com i stronie spółki www.degenerals.com.

Harmonogram Oferty

Terminy

Publikacja Memorandum Informacyjnego

7 stycznia 2021 r.

Przyjmowanie zapisów

14 - 22 stycznia 2021 r.

Dzień przydziału Akcji

do 27 stycznia 2021 r.

***
O spółce

DeGenerals SA to studio deweloperskie, prowadzące działalność na rynku gier wideo, specjalizujące się w grach historyczno-militarnych o tematyce wojennej. Deweloper silnie współpracuje z Grupą PlayWay SA, w lutym 2020 r. miała miejsce premiera pierwszej produkcji studia, Tank Mechanic Simulator. Gra osiągnęła sukces komercyjny, jest obecnie stale rozwijana i portowana na inne platformy. Studio oprócz planów kontynuacji Tank Mechanic Simulator stale bada kierunki rozwoju kolejnych gier do swojego portfolio. W I półroczu 2021 roku spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk