• Odbierz prezent
Dziś funt nie ma sobie równych. Tracą kursy euro i dolara do funta!

Funt brytyjski wzrósł dziś do poziomu 1,32 USD, czyli najwyższego od połowy października, w obliczu perspektyw, że Brexit może zostać opóźniony w kontekście informacji, że premier Theresa May zaproponuje takie rozwiązanie, aby nie dopuścić do twardego Brexitu bez umowy. Ponadto opozycyjna Partia Pracy zapowiedziała, że jest gotowa poprzeć drugie referendum, jeśli poprawka opozycji odnośnie Brexitu zostanie odrzucona przez Parlament w środę. W stosunku do euro funt umocnił się do poziomów obserwowanych w maju 2017 roku.

Dodatkowo z dzisiejszego przedpołudniowego wystąpienia szefa Banku Anglii dowiedzieliśmy się, że stopniowe podwyżki stóp procentowych są potrzebne, jeśli gospodarka będzie rozwijać się tak, jak się tego oczekuje.

Chcesz zarabiać na swoich analizach, ideach, komentarzach? 

SPRAWDŹ

 

Z punktu widzenia analizy technicznej notowania pary GBPUSD dotarły do potencjalnej linii szyi w odwróconej formacji głowy z ramionami.

1

Wykres GBPUSD. Źródło: platforma Conotoxia

To właśnie ten rejon 1,32 wraz z oporami w postaci poprzednich wierzchołków wydaje się być kluczowym dla notowań, a jego pokonanie mogłoby otwierać drogę do kolejnej fali aprecjacji brytyjskiej waluty i realizacji odwróconej formacji RGR.

Tymczasem na parze EURGBP obserwujemy próbę wybicia notowań dołem z konsolidacji, która trwa od września 2017 roku. Jeśli atak kupujących GBP zakończy się powodzeniem, to kolejne wsparcie wypadać może dopiero przy następnych dołkach w rejonie 0,8320.

1

Wykres EURGBP. Źródło: platforma Conotoxia

Konsekwencje mocnego funta obserwujemy także w notowaniach złotego, gdzie kurs GBPPLN wzrósł powyżej pięciu złotych po raz pierwszy od maja 2017 roku.

Nota prawna


Daniel Kostecki

Główny Analityk Conotoxia Ltd. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Szczecińskim. Z rynkami finansowymi związany prywatnie od 2007 roku, a zawodowo od 2010. Laureat statuetki FxCuffs w kategorii Blog Roku oraz Osobowość Roku. Autor niezliczonej ilości komentarzy i analiz dotyczących sytuacji na rynkach finansowych oraz gość ogólnopolskich stacji telewizyjnych, prasy oraz radia.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk