• Odbierz prezent
„Dziesięć wniosków, do których doszedłem po dziesięciu latach inwestowania", czyli wyznania Tomasza Treli

Wiadomo, że EPS-y, że sales i że cash flow. Wszyscy wiemy, że pewne podstawowe warunki muszą być spełnione, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo zysku z inwestycji. Oczywiście, że płynność, że Altman i że Ohlson. Naturalnie, że prognozy i rewizje. Bezapelacyjnie price target i upside. Wszystko to jest bezsporne, ale w całej tej układance brakuje jeszcze jednego elementu – doświadczenia inwestora.

Często mówi się, że giełda jest prosta, ale nie jest łatwa. Prosta dlatego, że większości zasad panujących na rynku może się nauczyć nawet osoba z przeciętnym ilorazem inteligencji. To nie jest problem. Problem zaczyna się wtedy, kiedy przychodzi co do czego i całą tę wiedzę trzeba przekuć na praktykę.

Brakującym ogniwem w zamianie teorii na praktykę jest bowiem… doświadczenie. W związku z tym, że sam trochę go już mam, w trakcie wakacyjnego rozluźnienia postanowiłem podzielić się wnioskami, do których doszedłem po kilkunastu latach pracy w branży inwestycyjnej. 

 


Chcesz zapoznać się z kolejnym artykułem z serii: „Dziesięć wniosków, do których doszedłem po dziesięciu latach inwestowania" Tomasza Treli? Kliknij poniższy button!

Zobacz kolejny artykuł serii


 

Czytaj więcej na blogu Trading for a living

 

 


Tomasz Trela

Jest zawodowym zarządzającym z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem na międzynarodowych rynkach finansowych. Od 2011 do 2017 roku zarządzał hongkońskim zamkniętym funduszem inwestycyjnym, do którego należało pokaźne grono udziałowców z całego świata. W 2017 roku dla jednego z polskich domów maklerskich stworzył skierowany do klienta detalicznego autorski portfel akcyjny "Prometheus". Aktualnie jest członkiem zarządu wehikułu inwestycyjnego Hudson Hill Trust S.A., w którym opiekuje się wielomilionowym majątkiem należącym do kilkudziesięciu akcjonariuszy z Polski i z zagranicy. Od 2019 roku pełni również funkcję CEO amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Dog Eat Dog Venture Capital LLC, w ramach którego prowadzi, m.in. należącą do niego brytyjską butikową spółkę consultingową Hudson Hill Associates Ltd. oraz edukacyjną odnogę amerykańskiej firmy doradczej Two Sigma Advisors LLC. W wolnych chwilach tworzy i rozwija bloga edukacyjnego, na którym dzieli się swoją wiedzą związaną z inwestowaniem na zagranicznych rynkach finansowych: www.tradingforaliving.pl      

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk