• Sklep
  • Odbierz prezent
  • Sklep
  • Odbierz prezent
bogactwo
Z artykułu dowiesz się:

- jak wyglądały najbardziej ekstrawaganckie zakupy w 2015 roku

 

Miliarderzy dzięki posiadaniu ogromnych sum pieniędzy są praktycznie nieograniczeni w kwestii zakupów, a luksusowe auta czy nawet posiadanie wyspy jest standardem. Oprócz światowych gwiazd oraz rodzin królewskich do tego grona miliarderów zaliczają się również najbogatsi inwestorzy. Poniżej przedstawimy listę najbardziej ekstrawaganckich zakupów z 2015 roku.

 

1. Floyd Mayweather Jr. i najdroższy samochód na świecie.

Po uzyskaniu tytułu jednego z najlepszych bokserów na świecie bez podziału na kategorii wagowe, Floyd Mayweather Jr. jako swój kolejny cel wyznaczył sobie posiadanie najdroższego auta w historii, którym jest Koenigsegg CCXR Trevita. Ten samochód kosztuje 5 milionów dolarów i wygląda jak milion diamentów. Choć dla niektórych są to ogromne kwoty to dla Floyda Meyweathera są to drobne, ponieważ jest najlepiej opłacanym sportowcem na świecie. W ubiegłym roku zgarnął niebagatelną sumę 300 mln USD.  Sprzedał swoje unikatowe Ferrari Enzo tylko po to aby stać sie jednym z dwóch posiadaczy sławnej Trevita, która osiąga zawrotną prędkość wynoszącą 254 mil na godzinę co przeliczając na kilometry daje wynik ponad 400km/h.

 

2. Właściciel firmy zajmującej się nieruchomościami kupił najdroższy diament

Słynny diament ”Blue Moon”, którego wyceniono na 48,4 miliona dolarów został sprzedany na akcji w ubiegłym roku miliarderowi Josephowi Lau. Jest on właścicielem firmy z branży nieruchomości Chinese Estate Holding. Joseph Lau kupił diament dla swojej córki i zmienił mu przy okazji nazwę na ”Blue Moon of Josephine”.

Diament waży 12.03 karatów i charakteryzuje się niezwykłym niebieskim odcieniem. Według licytatora Dawida Benneta jest to najwyższa cena za jeden karat jaki kiedykolwiek sprzedawano. Joseph Lau w przeszłości kupował już diamenty dla swoich córek. Były to diamenty 7.03 i 9.75 karatowe kosztujące odpowiednio 9,48 i 32.6 mln USD.

Lau jest również zapalonym kolekcjonerem dzieł sztuki, jego majątek jest szacowany na 9.8 miliarda dolarów co plasuje go na 114 miejscu najbogatszych osób na świecie.

 

3. Oprah’s i jej inwestycja w Weight Watchers warta 43 mln dolarów

Może być jakaś prawda w powiedzeniu, że wszystko co dotknie Oprah zamienia się w złoto. Jej zakup 10% udziałów Weight Watchers spowodował wzrost notowań o 105%. Jednakże, w późniejszym oresie ceny akcji zaczęły spadać i teraz znajdują się na poziomie o 60% niższym niż w momencie gdy Oprah kupiła je za 43 mln USD.

Jak sama nazwa wskazuje, Weight Watchers jest firmą, która ma w swojej ofercie różne produkty i usługi, które pomagają zrzucić lub utrzymać wagę.

 

4. ”Gospodyni” kupuje prywatną wyspę od Nowej Zelandii

Wendy Weimei Wu, która oficjalnie podaje sie za gospodynię, kupiła jedną z najbardziej ekskluzywnych prywatnych wysp w Nowej Zelandii za 7,5 mln dolarów nowozelandzkich. Wu podaje się za osobę nie chcącą rozgłosu, jednak jest znana z powiązań z dyrektorami spółek inwestycyjnych zajmujących się nieruchomościami. 

Wu stwierdziła, że zakup Slipper Island traktuje jak zakup zabawki. Może być to spowodowane tym, że w poprzednim roku zakupiła zabytkowy dwór w Auckland za 15 milionów dolarów nowozelandzkich.

 

5. Zegarek Apple Watch dla psów.

Dla większości przeciętnych Kowalskich zakup Apple Watch to już dość ekstrawagancki wydatek. Syn najbogatszego człowieka Chin Wang Jianlin, pokazuje jak jego pies korzysta z tych gadżetów.   Pies posiada konto na portalu społecznościowym udostępnia tam swoje zdjęcia,  na których widzimy  ”inteligentne” zegarki na łapach, posiada też własną torbę Fendi i specjalną butelkowaną wodę do picia.    

 

6. Nagie dzieło sprzedane za 170 mln USD

Kolejny Chiński miliarder kupił dzieło Amedeo Modigliani ”Reclining Nude” na akcji używając kart kredytowych American Express wydając na to 170 mln USD, dzięki dokonaniu płatności kartą uzyskał możliwość przelatania setek tysięcy kilometrów samolotem dookoła świata. Liu Yiquian Liu, który zaproponował najlepszą ofertę  jest znany ze swoich drogich zakupów używając kart American Express jako zapłaty. Możemy tu wymienić aukcję, w której miliarder kupił porcelanową filiżankę z malowidłem kurczaka za 36 milionów dolarów. Według magazynu Forbes'a, Liu ma majątek szacowany na 1.5 mld USD. Jest chińskim biznesmenem i kolekcjonerem dzieł sztuki, a swój majątek zdobył inwestując w akcje, nieruchomości i firmy farmaceutyczne

 

7. Rezydencja sprzedana za 147 mln USD

Barry Rosenstein, który zarządza funduszem hedgingowym Jana Partnersa, kupił najdroższą nieruchomość w kraju  wartą 147 mln USD. Cała nadmorska posiadłość zlokalizowana przy ekskluzywnej Further Lane obejmuje powierzchnię 18 hektarów. Poprzednim właścicielem nieruchomości był również menedżer jednego z funduszy inwestycyjnych, Christopher H. Browne.

 

8. Założyciel Alibaba Jack Ma kupuje las

Jacj Ma, chiński miliarder, który jest  założycielem i prezesem wykonawczym Alibaba Group, kupił 28 tysięcy hektarów gruntów leśnych w Stanach zjednoczonych za 28 mln USD. Jego celem jest dążenie do zachowania całej fauny i flory w północnowschodnich górach.  Jego planem jest przekształcenie Brandon Reserve w rezerwat dzikiej przyrody i chronienia tego miejsca przed działalnością górniczą.

 

9. Rosyjski miliarder kupuje tor Formuły 1

Victor Kharitonin, współtwórca firmy farmaceutycznej Pharmastandard w 2014 roku był zainteresowany kupnem niemieckiego toru Nurburgring lecz transakcja ostatecznie nie doszła do skutku. W 2015 roku podniósł poprzeczkę z 80% udziałów na 99%. Finalnie sprzedaż zakończyła się kwotą 77 mln EUR, dzięki temu mniejszościowy udziałowiec GetSpeed utrzymał pozostałe  1% udziałów.

Tor Nurburgring cierpiał z powodu kłopotów finansowych, spowodowało to usunięcie GP Niemiec z kalendarza Formuły 1. Teraz po przejęciu będzie możliwość próby ponownej organizacji wyścigu w 2017. Jednak niektórzy twierdza, że dostosowanie toru zajmie dłuższą chwilę i dopiero w 2018 roku tor będzie ponownie w pełni funkcjonalny.

 

10. Brazylijski miliarder kupuje słynnego Londyńskiego ”Korniszona”

Londyński ”Korniszon”, budynek na 30 St. Mary Axe, który kształtem przypomina jajko, został sprzedany miliarderowi Josephowi Safra za kwotę 720 mln GBP. Budynek znalazł się na liście sprzedaży w 2014 roku, po tym jak niemiecka firma IVG Immobilien długo zmagała sie z długiem wynikającym z najdroższych powierzchni biurowych w Wielkiej Brytanii. Safra to brazylijski bankier, prowadzący swoje interesy w kraju i zagranicą jako Safra Group. Imperium to zostało założone w 1955 roku i pozostaje szóstym największym prywatnym bankiem w Brazylii.

 

 

 


easyMarkets

easyMarkets (wcześniej EasyForex) jest brokerem świadczącym usługi w 160 krajach. Zapewnia dostęp do ponad 175 produktów inwestycyjnych, w tym: walut, towarów i opcji. easyMarkets posiada licencję cypryjską - CySEC (ważną na terenie całej UE na mocy dyrektywy MIFiD) oraz australijską - ASIC.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk