• Sklep
  • Odbierz prezent
dziennik transakcyjny
Z artykułu dowiesz się:

-Dlaczego warto prowadzić dziennik inwestycyjny
-Na co zwrócić uwagę przy analizie swoich transakcji

Większość początkujących inwestorów uważa, że wiedzę na temat rynków finansowych można zdobywać czytając książki, ucząc się od mistrzów, uczęszczając na szkolenia, czy oglądając webinary. Popularną tezą jest, że trading plan należy dostosować do swojej osobowości i umiejętności. Ciężko jest to zrobić na podstawie wiedzy płynącej z literatury czy od nauczycieli, ponieważ każdy jest inny!

Dlatego poznanie swojego charakteru - mocnych i słabych stron, pozwala skuteczniej zoptymalizować strategię inwestycyjną. Aby to zrobić, należy posiadać odpowiedni materiał do badań i nauki. Takich elementów, mogą dostarczyć zapisy z systematycznie prowadzonego dziennika inwestycyjnego, w którym zawarte są wszystkie najważniejsze czynności, związane z tradingiem. Najlepsza nauka to nauka na własnych błędach!

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


Daniel Kalinka

Futures trader w OSTC Ltd., indywidualny inwestor długoterminowy i blogger (pasjatradingu.pl; gieldowememy.pl). Wcześniej Forex&CFD trader oraz analityk rynków finansowych. Pasjonat psychologii sukcesu, austriackiej szkoły ekonomii oraz psychologii tradingu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk