• Odbierz prezent
Dziennik Ekonomiczny: pogorszenie nastrojów na giełdach; najnowsze notowania rynkowe (waluty, akcje, obligacje, surowce)
fot. Materiał własny

Wczoraj nastroje na rynkach światowych pogorszyły się, a notowania akcji na giełdzie amerykańskiej spadały mimo dobrych wyników opublikowanych m.in. przez duże amerykańskie banki.

Rentowności obligacji amerykańskich i niemieckich rosły, a dolar umocnił się po posiedzeniu EBC – zapewne inwestorów rozczarował brak stanowczych deklaracji ze strony EBC odnośnie do podwyżek stóp procentowych. W kraju złoty nieznacznie tracił, rentowności obligacji 10-letnich lekko wzrosły. Dzisiaj w Azji ceny akcji spadały po tym, jak chiński bank centralny nie zdecydował się na obniżkę stopy procentowej, która była powszechnie oczekiwana jako wsparcie dla dotkniętej lockdownami gospodarki.

Dziennik Ekonomiczny: EBC ostrożnie ze stopami. Najnowsze notowania rynkowe (waluty, akcje, obligacje, surowce) - 1

Dziś duża część rynków rozwiniętych będzie zamknięta. Na krajowym podwórku w centrum uwagi znajdą się dane inflacyjne za marzec – duża zmienność inflacji w ostatnim czasie oraz jej podwyższony poziom nie pozwalają wykluczyć, że finalny odczyt odbiegnie od szacunku flash. W drugiej połowie dnia poznamy dane z amerykańskiego przemysłu – tym razem nie zanosi się na większe niespodzianki.

Dziennik Ekonomiczny: EBC ostrożnie ze stopami. Najnowsze notowania rynkowe (waluty, akcje, obligacje, surowce) - 2

Dziennik Ekonomiczny: EBC ostrożnie ze stopami. Najnowsze notowania rynkowe (waluty, akcje, obligacje, surowce) - 3


Analizy Makroekonomiczne PKO Banku Polskiego

Analizy makroekonomiczne tworzone przez ekonomistów PKO Banku Polskiego.
Autora możesz obserwować na LINKEDIN FACEBOOK TWITTER

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk