• Odbierz prezent
Dzień Wolny w USA i Wielkiej Brytanii - zapowiada się nudna sesja
Z artykułu dowiesz się:

- W jakich krajach nie prowadzi się dziś handlu

Dziś na globalnych rynkach finansowych doświadczymy dość istotnych 'braków personalnych'. Z handlu wyłączone są dziś kluczowe ośrodki: Wielka Brytania i Stany Zjednoczone. Zapowiada to prawdopodobnie dość 'leniwą' sesję na rynkach finansowych.

 

W Wielkiej Brytanii mamy dziś majowe święto bankowe i w związku z tym Brytyjczycy mają dzień wolny od pracy. Nieobecność inwestorów, szczególnie instytucjonalnych, z tego kraju to dość duży minus dla sesji europejskiej. Szczególnie, że poniedziałkowe sesje już i tak bywają niezbyt dynamiczne.

 

Ostatni poniedziałek maja to w USA Dzień Pamięci (Memorial Day). W tym dniu amerykanie wspominają żołnierzy amerykańskich poległych na różnych frontach, w różnych częściach świata. Jest to również dzień wolny od pracy. USA to największy ośrodek finansowy świata, stąd w ujęciu globalnym aktywność inwestorów będzie mocno ograniczona. Dziś nie ma co czekać na przyspieszenie rynków na otwarciu sesji amerykańskiej. W kwestii tradingu warto potraktować ten poniedziałek jako przedłużenie długiego weekendu.


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk