• Odbierz prezent
Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 VII

Dziś rynek wyczekuje komunikatu FOMC i konferencji prasowej prezesa Fed Powella, co komplikuje spokojny przebieg dnia. Dane w najbliższych godzinach - wnioski o kredyt hipoteczny z Wielkiej Brytanii i USA, indeks podpisanych umów kupna domów z USA – mają trzeciorzędne znaczenie i przejdą bez echa. Ropa naftowa będzie wyczekiwać raportu DoE o zapasach.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Dzień na rynku, dzień w TMS Nonstop: 29 VII - 1

  • Rynki w akcji w Azji miały problem z obraniem kierunku w ślad za słabym wynikiem sesji na Wall Street we wtorek (S&P500 -0,65 proc.). Inwestorzy nie garną się do handlu, wyczekując konkluzji po posiedzeniu FOMC.
  • Japoński Nikkei225 spada o 1,1 proc., ale chiński Shanghai Composite rośnie o 1,5 proc., podczas gdy koreański KOSPI zyskuje 0,3 proc.
  • Na rynku walutowym zmienność jest niska, choć wyróżnia się lekkie osłabienie USD jako odreagowanie po wczorajszym umocnieniu, które przerwało 7-dniową serię deprecjacji.
  • Dane o inflacji z Australii nie zrobiły na inwestorach wrażenia. W II kw. CPI wyniósł -1,9 proc. r/r, nieco wyżej od konsensusu -2,0 proc. Dzisiejsze dane nie powinny wpłynąć na zmianę nastawienia RBA, gdyż II kwartał obejmuje szczyt covidowego lockdownu, stąd załamanie popytu i cen było do przewidzenia. AUD pozostaje pod wpływem wahań globalnego sentymentu i dziś jest stabilny przy 0,7160 USD.
  • EUR/USD konsoliduje się przy 1,1730, GBP/USD jest na 1,2920, a USD/JPY testuje 105.
  • EUR/PLN odbija do 4,42.
  • Złoto wróciło do wzrostów, ale zatrzymało się tuż ponad 1950 USD/oz.
  • Ropa WTI nie może odbić po wczorajszym spadku do 41 USD/b. Rynek nie zareagował na raport API, który wskazał na spadek zapasów o 6,83 mln baryłek, dużo więcej od oczekiwanych 0,1 mln.
  • Moderna stwierdziła, że jej szczepionka COVID-19 jest w stanie wywołać silną odpowiedź immunologiczną i chronić przed infekcją u naczelnych innych niż ludzie. Informacja nie wywołała reakcji rynków.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.


Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk