• Odbierz prezent
Dzień CD Projektu. 2,79 mln akcji spółki zmieniło dziś właścicieli

Piątkowa sesja na GPW miała jednego bohatera – CD Projekt. Kiedy w czwartek o 18:25 warszawska spółka poinformowała raportem bieżącym o przesunięciu daty premiery gry Cyberpunk 2077 wiadome już było, że piątkowa sesja będzie należała do CD Projektu (w negatywnym tego słowa znaczeniu).

W dniu dzisiejszym właścicieli zmieniło 2,79 mln akcji spółki,

generując obrót 712 mln zł. Notowania otworzyły się na poziomie 243 zł (-10% względem czwartkowego zamknięcia) tylko po to by pogłębić spadek do poziomu 243 zł (-14%), a finalnie po wejściu amerykańskich inwestorów finiszować na poziomie 266,5 zł (-5,6%). Spółka argumentowała swoją decyzję chęcią zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek oraz nadaniem ostatecznego szlifu. Co ważne, CD Projekt potwierdził, że gra jest już kompletna, a dodatkowy czas potrzebny jest na jej dopracowanie. Analitycy byli podzieleni w opiniach. Jedni zapowiadali dotkliwe spadki nie tylko na piątkowej sesji, inni zdążyli nawet obniżyć wycenę dla producenta serii gier o Wiedźminie.

Inni za to wskazywali w przesunięciu premiery szansę dla spółki,

wskazując na wcale nie tak dużą konkurencję w tegorocznym wrześniowym oknie wydawniczym oraz mocne eventy sprzedażowe w końcówce roku (Czarny Piątek, Święta Bożego Narodzenia). Faktem jest, że przesunięciu ulegnie nie tylko projekt CP2077 ale i kolejne produkcje. Przypomnieć jednak warto, że najlepiej sprzedający się do tej pory tytuł CDR – Wiedźmin 3, przesuwany był dwa razy i po spadkach za każdym razem kurs akcji notował nowe rekordy. O sile papierów CDR stanowi fakt, że spółka, po fatalnej informacji o przesunięciu swojej flagowej produkcji była w stanie odrobić 10% przy sporych obrotach. Jeśli w kolejnych sesjach nie pogłębi znacząco obecnych poziomów (istotna będzie obrona wsparcia na 260 zł) będzie to dobry prognostyk na najbliższą przeszłość

 


MM Prime TFI

MM Prime TFI S.A. jest niezależnym towarzystwem funduszy inwestycyjnych, opierającym się w pełni na polskim kapitale. Towarzystwo nie należy do żadnej kapitałowej grupy bankowej czy ubezpieczeniowej - jego założycielami są członkowie zarządu oraz rady nadzorczej spółki. Akcjonariuszami są także zarządzający funduszami, co stabilizuje politykę inwestycyjną firmy. MM Prime TFI S.A. zarządza funduszami inwestycyjnymi zamkniętymi o zróżnicowanych klasach aktywów.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk