• Odbierz prezent
Dywidendy GPW - inwestorów czeka wysoka stopa na sam koniec sezonu!
fot. freepik.com

Sezon powoli dobiega końca, a kalendarz zaczyna świecić pustkami. Niemniej w tym tygodniu warto zwrócić uwagę na Fabrity. 

 

  • W minionym tygodniu inwestorzy zwracali uwagę na Voxel.
  • W środę dywidendę wypłaci Fabrity, ustalenie prawa do dywidendy miało miejsce 4 lipca.

 

 

Dywidendy w minionym tygodniu - kto wypłacił najwięcej?

W ostatnim tygodniu inwestorzy przyglądali się spółce Voxel, specjalizującej się w wyspecjalizowanych usługach medycznych. Warto przypomnieć, że spółka ma za sobą przejście z Newconnect na główny parkiet. Operator sieci Medycznych Centrów Diagnostycznych zorientowany na radiologię wypłacił drugą co do wielkości dywidendę. W piątek 29 września został ustalony jako dzień dywidendy. Wypłacone zostanie 2,17 zł na walor, stopa wyniesie zatem 3,64%. 

 

Zobacz również: Cena metalu mocno odbije! Widać poruszenie na rynku surowców

 

Dywidendy w nadchodzącym tygodniu

W przyszłym tygodniu kalendarz jest bardzo skromny. 

W środę akcjonariuszy czeka wypłata dywidendy od Fabrity Holding (wcześniej K2 Holding). To grupa firm specjalizująca się w tworzeniu produktów cyfrowych czy cloud computingu. Warto przypomnieć, że 2 zł zaliczkowej dywidendy wypłacono jeszcze w październiku 2022 r. Za poprzedni rok pozostało jeszcze 9,8 mln zł do rozdysponowania. Łącznie spółka przeznaczy na dywidendę 14,5 mln zł. 

"Łącznie dywidendy za lata 2021-2022 to 12,4 zł na akcję, czyli około 50% kapitalizacji spółki z początku zeszłego roku. Rekordowe dywidendy mają oczywiście związek z transakcją sprzedaży chmurowej spółki Oktawave, ale również bieżąca działalność biznesowa Grupy tworzy potencjał wypłaty rosnących dywidend" - skomentował  Paweł Wujec, Prezes Zarządu K2 Holding.

Według rekomendacji DM Trigon z końca sierpnia, utrzymano rekomendację "trzymaj" z ceną docelową na poziomie 37 zł (kurs z dnia wydania 36,80 zł). Dołączono również prognozę na II półrocze, w której wskazano, że trudno będzie pobić zeszłoroczny wyjątkowo dobry wynik, dlatego lepsze "dynamiki" mają pojawić się dopiero w perspektywie kolejnych miesięcy. 

 

Zobacz również: Wybory 2023 - co obiecują partie polityczne? "Tani populizm" - mówi znany analityk

 

Notowania Fabrity na tle indeksu WIG - YTD

FXMAG giełda dywidendy gpw - inwestorów czeka wysoka stopa na sam koniec sezonu!  dywidendy gpw, fabrity, gpw dywidendy, ile dywidendy wypłaci fabrity, ile dywidendy wypłaci fabrity holding, jaka dywidenda fabrity, jaka dywidenda fabrity holding, jaka historia fabrity na giełdzie, jaka kwota rekomendowanej dywidendy fabrity, jaka sytuacja finansowa fabrity, jaka sytuacja finansowa fabrity holding, jakie dywidendy wypłacała spółka fabrity, jakie wyniki finansowe  fabrity, spółki dywidendowe gpw, spółki gpw, w co inwestować, w co inwestować na giełdzie, w co inwestować na giełdzie w 2023, w co inwestować w 2023, w jakie akcje inwestować, w jakie spółki inwestować, w jakie spółki warto inwestować, w które spółki warto inwestować,voxel 1

Źródło: TradingView 

 

Wśród czynników ryzyka wskazano m.in. wzrost konkurencji na rynku

"Grupa jest stosunkowo niewielkim podmiotem, zależnym od sytuacji rynkowej. W segmencie marketingu spółka konkuruje m.in. z globalnymi graczami o większej skali działalności. Niedostosowanie bazy kosztowej i wahania popytu mogą istotnie wpływać na rentowność grupy" - przekazali analitycy DM Trigon. 

 

Poniedziałek, 2 października 

Quercus. Na początku tygodnia zapowiedziano nadzywczajne walne zgromadzenie w sprawie umorzenia akcji własnych, obniżenia kapitału zakładowego spółki oraz zmiany statutu.

  

Środa, 4 października 

Dywidendę wypłaci Fabrity. Akcjonariusze otrzymają 4 zł na akcję, co daje stopę 10,10%. 

 

Zobacz również: Przyjazne Osiedle - kto może zyskać na rządowym programie? Notowania tych spółek wystrzeliły po samych zapowiedziach

 


Drogi Czytelniku!
Zapraszamy do wzięcia udziału w 21 edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI) przeprowadzanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII). Wypełniając ankietę prosimy - nie zapomnij o FXMAG.pl!

WEŹ UDZIAŁ W BADANIU


 

 


Agnieszka Patyk

Redaktorka portalu FXMAG. Z wykształcenia ekonomistka specjalizująca się w rynkach wschodnich. Śledzi sytuację na rynku nieruchomości i analizuje rozwój spółek technologicznych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk