• Sklep
  • Odbierz prezent
ccc dywidenda

Spółka CCC podała dziś w komunikacie informacje dotyczące chęci wypłaty dywidendy. Zarząd spółki chce na ten cel przeznaczyć nie tylko zysk z 2017 roku, ale także część kapitału zapasowego.

 

Zarząd CCC chce rekomendować Walnemu Zgromadzeniu wypłatę całego zysku wypracowanego w 2017 roku w formie dywidendy, a także części kapitału zapasowego. Łączna kwota jaką spółka miałaby wypłacić akcjonariuszom to prawie 94,7 mln złotych, na co składa się niespełna 37,4 mln zł z zysku za 2017 rok i nieco ponad 57,3 mln zł z kapitału zapasowego. W przeliczeniu na jedną akcję dywidenda wyniosłaby 2,30 zł. W zestawieniu z ceną akcji z wtorkowego zamknięcia (265,00 zł) daje to skromną stopę dywidendy na poziomie 0,87%.

Zarząd chce, by dzień dywidendy przypadł na 29 września, natomiast wypłata miałaby miejsce 1 października 2018 roku.

 

CCC wypłaca dywidendy regularnie każdego roku. Rekomendowana wysokość dywidendy za 2017 rok jest niższa niż za rok poprzedni (2,59 zł na akcję), ale i tak jest jedną z najwyższych w ostatnich latach. Należy jednak zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich 10 lat spółka tylko raz wspomagała się kapitałem zapasowym przy wypłacie dywidendy (za 2012 rok).


Jakub Wilk

Content Manager i redaktor portalu FXMAG.PL. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk