• Odbierz prezent
ccc dywidenda

Spółka CCC podała dziś w komunikacie informacje dotyczące chęci wypłaty dywidendy. Zarząd spółki chce na ten cel przeznaczyć nie tylko zysk z 2017 roku, ale także część kapitału zapasowego.

 

Zarząd CCC chce rekomendować Walnemu Zgromadzeniu wypłatę całego zysku wypracowanego w 2017 roku w formie dywidendy, a także części kapitału zapasowego. Łączna kwota jaką spółka miałaby wypłacić akcjonariuszom to prawie 94,7 mln złotych, na co składa się niespełna 37,4 mln zł z zysku za 2017 rok i nieco ponad 57,3 mln zł z kapitału zapasowego. W przeliczeniu na jedną akcję dywidenda wyniosłaby 2,30 zł. W zestawieniu z ceną akcji z wtorkowego zamknięcia (265,00 zł) daje to skromną stopę dywidendy na poziomie 0,87%.

Zarząd chce, by dzień dywidendy przypadł na 29 września, natomiast wypłata miałaby miejsce 1 października 2018 roku.

 

CCC wypłaca dywidendy regularnie każdego roku. Rekomendowana wysokość dywidendy za 2017 rok jest niższa niż za rok poprzedni (2,59 zł na akcję), ale i tak jest jedną z najwyższych w ostatnich latach. Należy jednak zaznaczyć, że na przestrzeni ostatnich 10 lat spółka tylko raz wspomagała się kapitałem zapasowym przy wypłacie dywidendy (za 2012 rok).


Jakub Wilk

Redaktor portalu FXMAG. Zwolennik łączenia analizy technicznej i fundamentalnej, ze szczególnym uwzględnieniem polityki banków centralnych. Pasjonat rynku metali szlachetnych.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk