• Odbierz prezent
Dynamiczne zmiany na kursie euro! Dolar USD coraz silniejszy. Dzień na rynkach finansowych

Kalendarz na środę jest bogaty, ale dane prawdopodobnie będą miały ograniczony wpływ na rynki. Odczyty inflacji z Eurolandu i Kanady będą obciążone przez spadki cen energii i zaburzenia związane z lockdownem. Dane z rynku budownictwa mieszkaniowego USA powinny wskazać odbicie wraz ze zniesieniem zakazów lockdownu. Ropa naftowa będzie czekać na raport DoE o zapasach. Drugie sprawozdanie szefa Fed w Kongresie zwykle przyciąga mniejszą uwagę.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

  • W USA w sześciu stanach liczba zachorowań sięgnęła nowych rekordów, podczas gdy Pekin ma trudności w opanowaniu nowego ogniska zakażeń.
  • Geopolityka przypomina też o sobie. Indie doniosły, że 20 jej żołnierzy zginęło w starciach z chińskimi żołnierzami na spornym pograniczu. Korea Północna odrzuciła ofertę wysłania przez Koreę Południową specjalnych wysłanników i zapowiedziała odesłać żołnierzy na granicę.
  • To wystarczyło, by stonować nastroje po optymistycznym wtorku, gdzie rekordowo silny wzrost sprzedaży detalicznej w USA napędzał oczekiwania szybszego odbicia ożywienia.
  • Mimo to szef Rezerwy Federalnej Jerome Powell ostrzegał we wtorek, że produkcja i zatrudnienie przez długi czas pozostaną znacznie poniżej poziomu sprzed pandemii, więc istnieje „rozsądne prawdopodobieństwo”, że potrzebne będzie większe wsparcie ze strony polityki monetarnej.
  • Japoński Nikkei225 traci dziś 0,4 proc., chiński Shanghai Composite spada o 0,1 proc., a koreański KOSPI dołuje o 0,4 proc.
  • Futures na S&P500 spada o 0,4 proc. po wzroście indeksu o 1,9 proc. we wtorek.
  • Na rynku walutowym sytuacja jest dość stabilna z małymi zmianami. Ogólnie kurs dolara USD jest silniejszy po wczorajszej fali umocnienia, gdyż inwestorzy na rynku walutowym szybciej przyjęli ostrożne nastawienie w obliczu wzrostu liczby zakażonych w USA.
  • Kurs euro wobec dolara EUR/USD jest na 1,1270, kurs dolara australijskiego w stosunku do amerykańskiego AUD/USD na 0,6890, a kurs funta względem dolara GBP/USD na 1,2550.
  • Kurs euro do złotego EUR/PLN podchodzi pod 4,47 po tym, jak odbił od 4,41 widzianych we wtorek rano.
  • Ropa WTI wróciła pod 38 USD/b po tym, jak raport API wskazał na wzrost zapasów ropy naftowej w ubiegłym tygodniu o 3,85 mln baryłek wobec prognozy 0,5 mln baryłek.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: EURPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/EURPLN/

Konrad Białas

Główny Ekonomista TMS Brokers Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Odpowiedzialny za analizę fundamentalną walut G10 i rynków wschodzących. Zwycięzca rankingu Bloomberga na najtrafniejsze prognozy walutowe (Q32015) oraz laureat I miejsca w rankingu Pulsu Biznesu dla prognoz EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN (marzec 2016 r.). Komentator wydarzeń ekonomicznych w telewizji i prasie

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk