• Odbierz prezent
Dynamiczne odbicie kontraktów na WIG20

Po bardzo spadkowej wtorkowej sesji na głównych giełdach zachodnich, wczorajsze notowania przyniosły równie dynamiczne wzrostowe odreagowanie i w podobny sposób podążały kursy na krajowym rynku. Dla FW20 na wykresie dziennym po naruszeniu podstawy (1735 pkt.) 3 miesięcznego kanału nastąpił powrót do jego wnętrza.

Dodatkowo pozytywnym akcentem jest pojawienie się formacji przenikania, poziom wolumenu był bardzo zbliżony do poprzedniego dnia. Jeżeli formacja zostanie potwierdzona można zakładać kontynuację ruchu w stronę górnego ograniczenia 1855 pkt. Wsparciem dla wzrostowego odbicia jest na wskaźniku RSI zwrot z dolnej linii kanału spadkowego. Na wykresie 60-min została potwierdzona strefa wsparcia blisko wtorkowego minimum, a wyznaczona z pomocą technik Fibonacciego. Na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można było określić kanał spadkowy, z którego po wczorajszej sesji nastąpiło górne wybicie. Potwierdzeniem przełamania spadkowej tendencji powinno być wejście ponad wtorkowy szczyt – 1785 pkt.

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie względem wczorajszego popołudnia pozostają stabilne implikując neutralny początek sesji dla FW20. Na wykresach cenowych dla futures na S&P500 oraz Nasdaq100 pojawiły się formacje przenikania. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB, nie są oczekiwane istotne zmiany w bieżącej polityce pieniężnej, obejmującej również skup aktywów, ale mogą pojawić prognozy względem zachowania gospodarki strefy euro w II półroczu. W USA zostanie podany cotygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych.

/Marcin Brendota/

FW20 w układzie dziennym

Dynamiczne odbicie kontraktów na WIG20 - 1


Biuro Maklerskie Alior Bank SA

Zespół Analiz i Doradztwa Biura Maklerskiego Alior Bank SA: Zbigniew Obara, Marcin Brendota, Tomasz Kolarz  

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk