• Odbierz prezent
NASDAQ DX kryptowaluty giełda

Duże amerykańskie giełdy coraz bardziej interesują się kryptowalutami. Dzięki współpracy z giełdą Nasdaq, wkrótce zostanie uruchomiona nowa platforma kryptowalutowa - DX. Co będzie oferować swym użytkownikom? Jakie ma plany rozwoju?

 

14 maja na portalu „Finance Magnates” ukazała się informacja, że w przyszłym miesiącu rozpocznie swoją działalność pierwsza platforma kryptowalutowa, korzystająca z technologii giełdy Nasdaq.

Nasdaq jest drugą największą giełdą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Wyprzedza ją tylko NYSE. Nasdaq wspiera pod względem technologicznym nową scentralizowaną giełdę kryptowalutową DX.

CEO projektu – Daniel Skowronski określił nową giełdę jako „wszystko w jednym”, gdyż będzie świadczyć usługi wymiany tradycyjnych walut, kryptowalut oraz jako portfel do ich przechowywania. Platforma będzie oferować także wewnętrzny czat, który pozwoli użytkownikom na interakcje i wymianę poglądów, otrzymywanie wiadomości oraz informacji o kryptowalutach i tokenach.

Według podanych informacji, DX nie będzie pobierać opłat za zawierane transakcje, ale klienci będą płacić miesięczną stałą opłatę w wysokości około 10 euro. Nowa giełda kryptowalutowa wprowadzi do handlu sześć największych na rynku kryptowalut, w tym: bitcoin (BTC), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH) i litecoin (LTC). Na kolejnym etapie giełda planuje dodać do handlu 20-25 innych kryptowalut, a także różne tokeny. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, które aktywa cyfrowe zostaną dopuszczone do obrotu na nowej giełdzie.

W wywiadzie dla „Finance Magnates” Skowronski powiedział: „Wspieramy technologię blockchain. Jedyny sposób, w jaki możemy pomóc temu systemowi w rozwoju, to sprawdzenie tokenów i upewnienie się, że promujemy te naprawdę dobre z nich. Nie będziemy notować na giełdzie tokenów z powodu tego, że nam płacą. Te, które będą tego warte, będą notowane”.

CEO giełdy DX podkreśla takie zalety współpracy z Nasdaq, jak marka, technologia i regulacje. Liczy na to, że dzięki współpracy z Nasdaq, DX spełni najwyższe standardy regulacyjne i uniknie błędów technicznych, które czasem się zdarzają na giełdach kryptowalut. Podkreśla także kwestię bezpieczeństwa i uniknięcia ryzyka ataków hakerskich.

Skowronski informuje, że DX nie będzie dostępne dla klientów z USA pomimo, że giełda jest w trakcie dialogu z amerykańskimi regulatorami.

Znane giełdy coraz częściej interesują się kryptowalutami. W ostatnim miesiącu szefowa giełdy Nasdaq – Adena Friedman powiedziała, że spółka rozważa stanie się również giełdą kryptowalut, jeśli rynek zostanie bardziej uregulowany.

W ostatnim tygodniu media informują także o tym, że Intercontinental Exchange (ICE) – spółka-matka giełdy NYSE chce umożliwić swoim klientom kupowanie i przechowywanie kryptowaluty bitcoin.


Tatiana Pasich

Absolwentka psychologii oraz finansów i rachunkowości, inwestor indywidualny.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk