• Odbierz prezent
  • Odbierz prezent
Wzrost kursu akcji CI Games - spółki gamingowej notowanej na GPW - po publikacji wyników finansowych.
Z artykułu dowiesz się:

- O wynikach finansowych CI Games

- o wzroście kursu akcji po publikacji wyników

CI Games S.A. opublikowała swoje wyniki finansowe za I półrocze 2017 r.      

 

Wyniki finansowe CI Games

Zysk netto Grupy Kapitałowej CI Games za I półrocze 2017 r. wyniósł 1,489 mln zł, w stosunku do 2,659 mln zł straty w I półroczu 2016 r. Zysk netto przypadający na jedną akcję wyniósł 0,01 zł w I półroczu tego roku. W analogicznym okresie 2016 r., na jedną akcję przypadała strata w wysokości 0,19 zł.

Całkowity dochód za I półrocze 2017 r. wyniósł 1,291 mln zł. W analogicznym okresie poprzedniego roku było to -2,730 mln zł.

 

Majątek i przepływy pieniężne

Przepływy pieniężne Grupy Kapitałowej CI Games były dodatnie na działalności operacyjnej, natomiast ujemne na działalności inwestycyjnej i finansowej. Skutkiem tego, było zmniejszenie stanu środków pieniężnych.

Wartość majątku Spółki wyniosła na koniec czerwca 2017 r. niemal 116 mln i była niższa niż na koniec ubiegłego roku kiedy to wynosiła niemal 118 mln zł, jednakże większa nić na koniec czerwca 2016 r., kiedy wynosiła ponad 93,5 mln zł.

 

Notowania Ci Games

Kurs akcji CI Games zyskał znacząco na wartości. Inwestorzy bardzo dobrze ocenili wyniki spółki, która do tej pory miała spore problemy - szczególnie po premierze gry "Sniper Ghost Warrior 3", która nie została pozytywnie przyjęta przez krytyków, jak i wielu graczy.

Kilka minut przed 15:00, kurs akcji Spółki zyskuje 10,34%.

Kurs akcji CI Games 08-09-2017

 

CI Games, jest spółką produkującą gry komputerowe. Jej akcje notowane są na GPW, wchodząc w skład indeksu mWIG40.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk