• Odbierz prezent
Dwa poziomy, które wpływają na reaktywność DAXa

W obecnym tygodniu rozgrywany jest ruch korekcyjny na niemieckim indeksie DAX. Po wyznaczeniu lokalnych szczytów przy okrągłym poziomie 13400 pkt. Warto też zwrócić uwagę na pomarańczową linię trendu, która potwierdza kierunek do momentu, gdy cena pozostaje poniżej. 

 

FXMAG forex dwa poziomy, które wpływają na reaktywność daxa dax fibonacci 1

DAX H1

Na wykresie Daxa ciekawe są na tą chwile dwa horyzontalne poziomy, które rynek w bliskiej przeszłości wyraźnie respektował. Pierwszy to mierzenie 38,2% po kursie 13 150 pkt, który został przetestowany na wczorajszych dołkach. Jest to pierwsza zapora popytowa dla rynku. Jednak prawdopodobieństwo wybicia dołem jest dość spore, ponieważ sprzedających mogą mocno dążyć do domknięcia luki wzrostowej z 4 stycznia. Jest to poziom najsilniejszego, wewnętrznego współczynnika 61,8% oraz okrągły kurs 13 000 pkt. Zasięg potencjalnej korekty, która bedzie potwierdzać siłę podaży został wyznaczony w postaci niebieskiego prostokąta i wynosi nieco ponad 100 pkt.


Michał Król

Analityk Fibo Team School. Specjalizuje się w tradingu opartym na kombinacji analizy technicznej i fundamentalnej. Zwolennik dywersyfikacji portfela poprzez handel w różnych horyzontach czasowych.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk