• Odbierz prezent
Dwa nowe tytuły w portfolio Falcon Games -Psycho Wolf i Scrap

Spółka nabyła prawa do gier Psycho Wolf i Scrap. Notowana na NewConnect spółka Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) podpisała dwie umowy inwestycyjne z wydawcą Ultimate Games, na mocy których nabyła licencje do gier Scrap na konsolę Nintendo Switch i Psycho Wolf na PC, która będzie dostępna na platformie Steam. Obydwa tytuły są jeszcze w fazie produkcji, ich wydanie zaplanowano odpowiednio na III i IV kwartał br.

Chcesz przeliczyć ile zapłacisz za wymianę euro, dolara, funta czy franka szwajcarskiego? Nic prostszego! Skorzystaj z kalkulatora walutowego opartego o aktualne kursy średnie NBP!

Kalkulator walutowy

- Podpisane umów z Ultimate Games jest pierwszym krokiem w kierunku rozpoczęcia aktywnej działalności w branży gamingowej. Nabyliśmy prawa do czerpania przychodów z dwóch bardzo obiecujących tytułów. Tak jak zapowiadaliśmy w naszej strategii, podejmujemy współpracę z wiarygodnym wydawcą, który na swoim koncie ma już wiele sukcesów. Wierzymy, że ta inwestycja, bardzo szybko się zwróci i znacząco przełoży się na wyniki osiągane w kolejnych miesiącach po premierach tytułów – informuje Marcin Kostrzewa, prezes Falcon Games SA

W ramach umów spółka Falcon Games uzyskała prawa majątkowe do gry Psycho Wolf na PC oraz Scrap na Nintendo Switch – Liczymy na utrzymanie długotrwałej współpracy z Ultimate Games. Możemy się bardzo wiele nauczyć od tak doświadczonego partnera – komentuje Marcin Kostrzewa

Psycho Wolf to niezależna gra z gatunku skradanka, która czerpie inspirację z unikalnego stylu graficznego pierwszych gier 3D z połowy lat 90-tych. Sama rozgrywka jest rozwinięciem najlepszych mechanik spotykanych w nowoczesnych grach. Zadaniem gracza jest rozprawienie się ze zwierzęcymi wrogami, którzy czają się na mapie dziwnego świata. Użytkownik może zastawiać pułapki, kraść, niszczyć, ukrywać się i tworzyć kamuflaże. Całość rozgrywki okraszono doskonałym humorem.

Scrap jest grą platformową czerpiącą inspirację z najbardziej znanych i rozpoznawalnych klasyków gatunku z lat 80-tych i 90-tych. Należy podkreślić, że gra przeznaczona będzie na platformę Nintendo Switch, a co za tym idzie docelowym odbiorcą będzie przede wszystkim odbiorca zagraniczny.

W kwietniu spółka ogłosiła nową strategię, w której zapowiedziała zmianę profilu działalności. Studio w pierwszej kolejności skoncentruje się na współprodukcji i produkcji gier dedykowanych komputerom stacjonarnym oraz działalności w branży wydawniczej. Do końca 2019 roku chce wydać pierwsze tytuły oraz ułożyć stabilny harmonogram wydawniczy na lata 2020-2021.

Karta Steam Psycho Wolf: https://store.steampowered.com/app/867690/Psycho_Wolf/

O spółce:

Falcon Games SA (dawniej EastSideCapital SA) rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w kwietniu 2019 roku. Strategia spółki zakłada wydawanie, produkcję i dystrybucję wysokomarżowych gier o niskim i średnim budżecie. W początkowej fazie działalności Falcon Games skoncentruje swoje działania na publikacji tytułów zewnętrznych studiów. Spółka będzie sprzedawać gry na terenie całego świata w modelu dystrybucji cyfrowej, głównie za pośrednictwem platformy Steam, jednocześnie nie wyklucza wejścia na kolejne platformy. W kolejnych miesiącach studio planuje stworzyć zespół deweloperski, odpowiedzialny za produkcję własnych tytułów. Głównym celem działalności spółki jest zdobycie znaczącej pozycji w segmencie gier wideo.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk