• Odbierz prezent
Dwa lata więzienia i konfiskata majątku za nielegalny handel Bitcoinem

Kalifornijski sąd w poniedziałek 8 kwietnia prawomocnie skazał na dwa lata pozbawienia wolności tredera, który handlował bitcoinem (BTC) przy pomocy popularnego serwisu LocalBitcoins. Oprócz tego, sąd zarządził konfiskatę należących do niego środków, wycenianych na ponad 820 tys. dolarów.

 

Skazanym jest pochodzący z Meksyku dwudziestojednoletni Jacob Burrell Campos, aresztowany w San Diego w sierpniu zeszłego roku. Został oskarżony o prowadzenie nielegalnej działalności wymiany walut fiducjarnych na bitcoiny za pośrednictwem serwisu LocalBitcoins, z której w latach 2015-2018 skorzystało ponad tysiąc osób, co wg Sądu przyniosło oskarżonemu zysk na poziomie ponad 820 tys. dolarów. Do wymiany dochodziło podczas osobistych spotkań, przy pomocy wypłat z bankomatu oraz za pośrednictwem usługi MoneyGram. Oskarżenie konkretnie dotyczy prowadzenia działalności wymiany walut bez przeprowadzenia weryfikacji tożsamości kontrahentów oraz stosowania się do przepisów zapobiegających praniu brudnych pieniędzy (AML). Wg Sądu, Campos ułatwił wielu swoim klientom wprowadzenie środków z nielegalnych źródeł do obrotu.

Oprócz prawomocnej kary dwóch lat pozbawienia wolności, dwudziestojednolatek będzie musiał zwrócić 823 357 dolarów, które zarobił na swojej działalności.

Co ciekawe, Camposowi jeszcze pod koniec października zeszłego roku groziła kara aż 5 lat pozbawienia wolności oraz grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

 

W zeszłym tygodniu w Kanadzie doszło do najwyższej w historii konfiskaty mienia w BTC, należącego do dealera narkotykowego, który swoje produkty sprzedawał za pośrednictwem darknetu, przyjmując opłaty w bitcoinie.

Czytaj także: Największa konfiskata Bitcoina (BTC) w historii

W Kanadzie doszło do największej dotąd zanotowanej konfiskaty mienia w kryptowalutach. Dealer sprzedający narkotyki w sieci za pośrednictwem darknetu będzie musiał oddać wszystkie swoje posiadane środki w bitcoinie (BTC), warte ponad 1,4 mln dolarów amerykańskich. Czytaj .. Czytaj
Największa konfiskata Bitcoina (BTC) w historii

 

Notowania: BITCOIN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk