• Sklep
  • Odbierz prezent
Dwa duże banki nie wypłacą dywidendy za 2016 r.
Z artykułu dowiesz się:

- o decyzjach walnych zgromadzeń PKO BP i BGŻ BNP Paribas w sprawie dywidendy
- o spadku kursu akcji jednego z banków po ogłoszeniu decyzji Walnego Zgromadzenia

PKO BP S.A. oraz Bank BGŻ BNP Paribas S.A. nie wypłacą dywidendy z zysku za 2016 r. Sprawdźmy jak na tę wiadomość zareagowała warszawska Giełda Papierów Wartościowych.

 

Zalecenia KNF wobec PKO BP

PKO BP poinformował w raporcie 22/2017 o decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Banku, zgodnie z którą PKO nie wypłaci dywidendy za 2016 r.

 

Decyzja Walnego Zgromadzenia zgodna jest z zaleceniem Komisji Nadzoru Finansowego. KNF zaleciła największemu polskiemu bankowi zwiększenie funduszy własnych poprzez zatrzymanie całości zysku wypracowanego w 2016 r.

 

Decyzja WZ BGŻ BNP Paribas

Walne Zgromadzenie BGŻ BNP Paribas również zdecydowało o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2016 r. Jak wynika z załącznika do raportu 13/2017 zysk netto za 2016 r. w kwocie 49 388 207,10 zł Bank przeznaczył na zwiększenie funduszu ogólnego ryzyka na niezidentyfikowane ryzyko działalności bankowej.

 

Reakcja rynku

Wczorajsze informacje miały znaczący wpływ przede wszystkim na kurs akcji PKO BP.

 

 Kurs akcji PKO BP 23-06-2017

 

W zasadzie od godziny 12:00 22 czerwca 2017 r. do końca sesji w tym dniu mogliśmy obserwować znaczny spadek kursu akcji PKO BP.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk