• Odbierz prezent
investing
Z artykułu dowiesz się:

- Jak wygląda sytuacja na Wall Street?
- Jakie plany ma administracja Donalda Trumpa?

Investing.com – Optymizm dotyczący przyszłych działań administracji Donalda Trumpa, wywindował ceny akcji do poziomów nigdy wcześniej nie widzianych. Dow zaliczył sesję dziewięciu rekordów pod rząd, a analitycy zaczynają się zastanawiać, kiedy ten gigant na glinianych nogach runie i pociągnie za sobą inne rynki.

 

FXMAG forex duzi sprzedają, indywidualni kupują. czy to koniec? 1

 

Niemniej, wracając do tematu wzrostów (aby nacieszyć się wciąż trwającym optymizmem) zerknijmy na twarde dane. Otóż, od wygranej Donalda Trumpa, Dow Jones wzrósł 16%. Inwestorzy zdają się być szczególnie zainteresowani planami administracji Trumpa dotyczącymi inwestycji w infrastrukturę, cięcia podatków, ułatwień dla biznesu, regulacji banków (lista jest dłuższa, ale wolimy Was nie zamęczać i będziemy powoli dodawać resztę punktów, jak dostaniemy odrobinę więcej konkretów).

 

Co ciekawe i na co należy zwrócić szczególną uwagę, duzi gracze zaczynają wyprzedawać swoje udziały, które wykupują skuszeni hossą, indywidualni inwestorzy, liczący na spore zyski związane z niekończąca się euforią. To z kolei przypomina sytuację z 1999 roku.

 

Wtenczas, w związku z panującą modą na internetowe spółki, kursy akcji dot-komów poszybowały w górę, niemniej niejednokrotnie decyzje te nie były podparte żadnymi fundamentami. W latach dziewięćdziesiątych wystarczył "pomysł na biznes w Internecie", aby z dnia na dzień otrzymać niepokojąco duże zaufanie inwestorów.

 

Bańka niespodziewanie pękła ostatniego dnia 1999 roku.

 

Czy historia się powtarza? W końcu będzie musiało dojść do korekty, o tym wie każdy inwestor, pytanie zasadnicze brzmi – kiedy i co tę korektę wywoła. Odpowiedź warta jest zapewne miliardy dolarów. Nam pozostaje szklana, przepowiadająca przyszłość kula i uważna obserwacja...

 

Jakieś sugestie?

 

Źrodło: Investing.com Polska


Investing.com

Portal finansowy Investing.com został założony w 2007 roku i jest kompleksowym źródłem informacji oraz narzędzi związanych z rynkami finansowymi. Investing.com udostępnia m.in. notowania w czasie rzeczywistym, wykresy przesyłane strumieniowo, aktualne informacje finansowe, analizy techniczne, katalogi i listy brokerów, kalendarz ekonomiczny oraz narzędzia i kalkulatory. Strona internetowa dostarcza kompleksowych informacji na temat walut, indeksów, papierów wartościowych, kontraktów terminowych , opcji, towarów, stóp procentowych i obligacji. Mając rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, Investing.com jest wiodącym globalnym portalem finansowym, który nieustannie się rozwija, dodając nowe innowacyjne funkcjonalności i działy, zapewniając swoim czytelnikom optymalne wszechstronne źródło informacji

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk