Publikacja: -
Wydarzenie: -
Pilne
FxMag Partner

Duże wzrosty na ropie WTI

ropa naftowa odczyt zapasów
Z artykułu dowiesz się:
- jak wypadł dzisiejszy odczyt zapasów ropy naftowej w USA, oraz jak wygląda sytuacja techniczna na ropie WTI

Dzisiaj o 16.30 otrzymaliśmy kolejny odczyt zapasów ropy naftowej.

 

Wbrew temu, jak wyglądał ostatni odczyt (zmniejszenie zapasów o ponad 7 milionów baryłek), dzisiejsza prognoza zakładała wzrost zapasów ropy naftowej w USA o około 1,1 miliona baryłek, a otrzymany odczyt wyniósł wzrost o ponad 4 miliony baryłek.

 

 Ropa WTI, H4Duże wzrosty na ropie WTI

 

Rynek początkowo zareagował zgodnie z tym co można oczekiwać po większych niż oczekiwane zapasach ropy – w ciągu pierwszych 5 minut rynek ropy WTI zanotował spadek w wysokości około 1%. Następnie jednak to popyt przejął inicjatywę na rynku. Na parę godzin po odczycie, dzisiejsza sesja jest zdecydowanie najlepsza dla popytu – w tym momencie cena ropy rośnie od początku dzisiejszej sesji o ponad 3,5%.

Biorąc pod uwagę technikę Ichimoku, po dynamicznych wzrostach tendencja spadkowa została zanegowana – do potwierdzenia odwrócenia tendencji przede wszystkim potrzeba zamknięcia się ceny powyżej linii Kijun sen. Na ten moment cena przebywa nieznacznie wyżej od wspomnianego poziomu. W przypadku zamknięcia – najbliższym celem będzie chmura Ichimoku, do której brakuje w tym momencie około 70 pipsów.

 

 Ropa WTI, DziennyDuże wzrosty na ropie WTI

 

Po analizie H4 – polecam spojrzeć na wykres dzienny gdzie widzimy, że cena w tym momencie znajduje się dokładnie przy linii Kijun sen. Biorąc pod uwagę długi termin jest to typowy retest rozpoczynającej się tendencji spadkowej. Jeśli cena zawróci w obrębie 53.5, to biorąc pod uwagę sytuację techniczną – możemy na dłużej zobaczyć spadki na ropie.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim ze znajomymi
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij
Zarejestruj się, aby otrzymać pełen dostęp do zasobów portalu oraz 1 nr magazynu FXMAG za darmo!