• Odbierz prezent
Duża siła australijskiego dolara. Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć

Mimo że w ostatnich dniach pojawił się przebłysk optymizmu na globalnych rynkach finansowych, to okazał się on krótkotrwały. Palącym problemem jest bowiem druga fala pandemii Covid-19, która nie daje o sobie zapomnieć i zatacza coraz szersze kręgi.

Według informacji przekazanych przez agencję Reuters, w pierwszych kilku dniach lipca w aż 16 stanach w USA liczba nowych zakażeń koronawirusem okazała się rekordowa. Sytuacja w Stanach Zjednoczonych jest trudna, ale nie jest wyjątkiem na tle innych dużych globalnych gospodarek. Także w Chinach, Indiach czy Rosji liczba nowych zachorowań jest ogromna.

Dzisiaj uwagę inwestorów przyciągnęła także sytuacja na antypodach. W ostatnich dniach siła australijskiego dolara była duża za sprawą coraz większego apetytu inwestorów na ryzyko oraz nadziei na ożywienie w gospodarce Chin – niemniej, ten optymizm także zaczął dzisiaj wygasać.

RBA nie tylko utrzymał stopy procentowe w Australii na rekordowo niskim poziomie, ale też zakomunikował, że jest gotowy dalej je obniżać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Mimo że RBA zaznaczył, że sytuacja gospodarcza w Australii jest lepsza niż początkowo sądzono, to bank podał też, że przyszłość cechuje się dużą dozą niepewności ze względu na pandemię.

 

Nota prawna


Dorota Sierakowska

Finansistka i przedsiębiorca. Analityk rynków surowcowych w DM BOŚ (zdobywczyni nagrody FxCuffs 2017 w kategorii Analityk Roku), wydawca i redaktor naczelna magazynu o inwestowaniu Trend. Regularnie wypowiada się w mediach na tematy związane z rynkami finansowymi. Pasjonatka podróży i poznawania świata, certyfikowany nurek i żeglarz.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk