• Odbierz prezent
Duża redukcja na zapisach Vercom - zainteresowanie IPO po raz kolejny było ogromne

Spółka Vercom, oferująca usługi w modelu CPaaS, dokonała przydziału akcji inwestorom biorącym udział w pierwszej ofercie publicznej. Od kilku dni wiemy już, że Vercom sprzedał wszystkie oferowane w ramach IPO akcje, dziś jednak poznaliśmy stopę redukcji na zapisach dla inwestorów indywidualnych. Zgodnie z oczekiwaniami, okazała się ona bardzo wysoka, co oznacza że finalnie do osób biorących udział w ofercie trafi niewiele ponad 7% z docelowej liczby akcji, na którą dokonali zapisów.

 

Vercom we wtorek 27 kwietnia dokonał przydziału akcji inwestorom biorącym udział w pierwszej ofercie publicznej. Zainteresowanie było wielokrotnie większe niż liczba dostępnych akcji, co skutkowało redukcją na zapisach dla inwestorów indywidualnych, która wyniosła 92,4%.

Oznacza to, że potencjalny inwestor, który zapisał się na 1000 akcji po cenie emisyjnej 45 PLN (za 45 000 PLN) otrzyma zaledwie 76 akcji wycenianych na 3420 PLN (pozostała kwota zostanie zwrócona na konto maklerskie).

W ramach IPO spółka wyemitowała 4 mln nowych akcji, oprócz tego 1 mln istniejących akcji zostało wystawionych na sprzedaż przez dwóch obecnych akcjonariuszy Vercomu, będących jednocześnie członkami zarządu spółki.

Całkowita wartość oferty Vercomu to 225 mln złotych, z czego 180 mln złotych trafi do spółki (ok. 170 mln PLN „na czysto”). Spółka zadebiutuje na głównym parkiecie GPW z kapitalizacją przekraczającą 830 mln złotych, co oznacza że będzie ona zbliżona do wyceny rynkowej jej spółki macierzystej - R22.

 

Debiut giełdowy Vercomu planowany jest na 11 maja, wciąż jednak nie jest to oficjalny termin.

 

Więcej na temat działalności spółki przeczytasz w analizie jej IPO:

Czytaj także: Vercom wchodzi na giełdę - czy warto zainteresować się IPO spółki z grupy R22?

Do wtorku 20 kwietnia masz szansę zapisać się na akcje spółki Vercom w ramach jej pierwszej oferty publicznej. Należąca go holdingu R22 spółka oferująca kompleksowe narzędzia do komunikacji z klientami dla firm została wyceniona bardzo optymistycznie, żeby nie powiedzieć - wysoko. Jeśli Vercomowi ud.. Czytaj
Vercom wchodzi na giełdę - czy warto zainteresować się IPO spółki z grupy R22?


Darek Dziduch

Project Manager portalu FXMAG, prowadzący programy "Kurs bitcoina od zera", czy satyryczno-edukacyjny "Spółki czy spod lady". Edukuje w zakresie kryptowalut, promuje inwestycje ESG i śledzi nadużycia na rynkach finansowych. Zainteresowania rynkowe łączy z wiedzą z zakresu psychologii inwestowania, którą przemyca do swoich tekstów i nagrań

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk