• Odbierz prezent
Kurs akcji Banku Millennium wzrósł po publikacji danych finansowych, później przyszła jednak korekta
Z artykułu dowiesz się:

- o wynikach finansowych Banku Millennium
- o notowaniach akcji Banku

Bank Millennium opublikował dane finansowe za I półrocze 2017 r. Rynek bardzo dobrze przyjął te dane, co skutkowało znaczącym wzrostem kursu akcji Banku. Dziś jednak mamy do czynienia z korektą.

 

Zyski mniejsze, ale wciąż na plusie

Bank Millennium S.A. opublikował swoje wyniki finansowe w raporcie za I półrocze 2017 r. Jak wynika ze śródrocznego sprawozdania finansowego, Grupa Kapitałowa Banku zakończyła I półrocze 2017 r. zyskiem.

Przychody operacyjne wyniosły w I półroczu 2017 r. niespełna 1,3 mld zł, w stosunku do nieco ponad 1,4 mld zł w I półroczu 2016 r. Przełożyło się to na mniejszy zysk netto. Wyniósł on nieco ponad 314 mln zł w I półroczu 2017 r., w stosunku do niespełna 431 mln zł w analogicznym okresie roku poprzedniego. Daje to 0,26 zł zysku na akcję zwykłą, w stosunku do 0,36 zł na akcję zwykłą w analogicznym okresie ubiegłego roku. Całkowite dochody wyniosły niemal 399 mln w I półroczu 2017 r., w stosunku do ponad 279 mln zł w analogicznym okresie 2016 r.

 

Majątek i przepływy pieniężne

Jak wynika ze skonsolidowanego sprawozdania finansowego Banku Millennium, wartość majątku Grupy zwiększyła się z niespełna 68,8 mld zł na koniec ubiegłego roku do niemal 69,5 mld zł na koniec czerwca 2017 r.

Skonsolidowane sprawozdanie z przepływów pieniężnych (cash flow) wykazuje za to zmniejszenie stanu środków pieniężnych znajdujących się w posiadaniu Banku. Spowodowane jest to ujemnymi przepływami z działalności inwestycyjnej i finansowej. Na działalności operacyjnej, czyli głównej działalności prowadzonej przez Millennium, Bank osiągnął dodatnie przepływy pieniężne.

 

Notowania Banku Millennium

 Kurs akcji Banku Millennium - 26-07-2017

 

Kurs akcji Banku Millennium zyskał znacząco po podaniu do publicznej wiadomości wyników za I półrocze 2017 r. Dziś możemy jednak zaobserwować korektę. Nieco ponad kwadrans przed godziną 12:00, kurs akcji Banku traci 0,78%.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk