• Odbierz prezent
Duality wyłącznym partnerem chińskiego wydawcy HeartBeat Games

 Chiński rynek gamingowy jest nie tylko ogromny, ale wciąż niezagospodarowany. Możliwości oferowane przez Państwo Środka wykorzystało warszawskie Duality Games, podpisując umowę z HeartBeat Games, lokalnym wydawcą i weteranem wprowadzania zachodnich produkcji na rynek azjatycki.

 

Umowa pomiędzy polskim deweloperem i chińskim wydawcą określa strategię biznesową Duality S.A., które chce pomagać studiom niezależnym wchodzić na chiński rynek gamingowy. Sprzedaż gier w Chinach stanowi duży odsetek całościowych wyników obu wydanych gier Duality Games, stąd pomysł na nawiązanie stałej współpracy z tamtejszym wydawcą. Rynek gamingowy Państwa Środka daje ogromne możliwości finansowe, trzeba jednak liczyć się ze specyfiką takiego biznesu.

Już samo dotarcie do chińskich graczy przez platformę Steam, z której tamtejsi entuzjaści korzystają z wykorzystaniem VPN, generuje znaczące zyski dla każdego zachodniego wydawcy. Fani gamingu z Państwa Środka spragnieni są zachodnich gier i nowości, a to daje ogromne możliwości dla niezależnych producentów. Warto nadmienić, że społeczność graczy w Chinach liczy ok. 320 milionów, a więc grami zainteresowanych jest tam niewiele mniej mieszkańców, niż liczą całe Stany Zjednoczone. Robi to wrażenie!

Mając to w pamięci, można jedynie wyobrazić sobie możliwości, jakie dają deweloperom lokalne platformy sprzedaży. Każda gra, która trafia na np. WeGame (największa chińska platforma sprzedaży gier), musi spełnić jednak szereg wymogów i restrykcji określonych przez chińskie władze. Co prawda wiąże się to czasami z dodatkowymi nakładami pracy, ale może przełożyć się na znaczne zyski ze sprzedaży. Oczywiście nie każda gra będzie nadawała się do wydania na chińskim rynku, nawet biorąc pod uwagę niezbędne zmiany. Dobrym przykładem są tutaj dwie produkcje Duality, czyli Barn Finders, które po zmianach zostanie dopuszczone do sprzedaży na lokalnych platformach chińskich oraz Accident, który musiałby właściwie zostać stworzony całkowicie nie od nowa, żeby spełnić restrykcyjne wymagania.

Duality S.A. zostało oficjalnym partnerem chińskiego HeartBeat Games właśnie po to, aby doradzać studiom niezależnym, w jaki sposób powinny dostosować swoje produkcje do regionalnych wymogów i które gry mają największe potencjały sprzedażowe oraz by kontaktować ich ze sprawdzonym, doświadczonym wydawcą z Chin, czyli ze wspomnianym HBG.

 

- Specyfika rynku chińskiego często wydaje się na tyle egzotyczna, że małe studia postanawiają ominąć ten region w planach wydawniczych – tłumaczy Tomasz Strzałkowski, Prezes Zarządu Duality. – Chcemy ułatwić dotarcie do chińskich graczy, którzy spragnieni są nowości i stanowią ogromną rzeszę entuzjastów, liczonych w setkach milionów. Sami odczuliśmy, jak duży wpływ na wyniki finansowe gry może mieć chiński rynek i chcemy pomóc innym studiom niezależnym wejść do Państwa Środka z ich grami - dodaje.

 

- Nie można ignorować chińskiego rynku, szczególnie jeśli ma się możliwości skorzystania z jego zasobów – przyznaje Piotr Strzałkowski, Wiceprezes Zarządu Duality. – Partnerstwo z HeartBeat Games pozwoliło nam sfinalizować plany wydania Barn Finders i Accident na rynku chińskim, przy czym nawet teraz sprzedaż tych produkcji poprzez samego Steama stanowi bardzo duży odsetek sprzedanych kopii. Ten rynek to przyszłość i ogromna szansa dla wielu deweloperów podobnych do nas – podsumowuje.

 

Duality S.A. jest wyłącznym partnerem HeartBeat Games w Polsce od 29 października 2020 roku.

 

O Spółce:

Duality S.A. rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w 2017 roku. Spółka utworzona została przez weteranów branży gamingowej i jest częścią grupy PlayWay. Strategia spółki zakłada produkcję, wydawanie i dystrybucję gier o zróżnicowanym klimacie i stylu. Wiodącym tytułem Spółki jest horror Unholy, którego premiera planowana jest na rok 2021. Duality pracuje obecnie nad sześcioma projektami. Spółka przewiduje pokazanie w niedługim czasie kolejnych produkcji, a także rozwijanie działu wydawniczego. Debiut na giełdzie New Connect miał miejsce 24 września 2020 roku.


Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe, dostarczane m.in. ze spółek giełdowych, Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, Startup'ów oraz mikro przedsiębiorstw

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk