• Odbierz prezent
Duality Games nawiązuje współpracę z 505 Games, jednym z najlepszych na świecie wydawców gier wideo

Notowana na rynku New Connect warszawska spółka Duality S.A. nawiązała współpracę z 505 Games, czołowym wydawcą gier na platformy PC i konsole, odpowiedzialnym za wydanie takich tytułów, jak Ghostrunner, Don’t Starve i Death Stranding_PC. Przedmiotem współpracy jest flagowa produkcja Duality, gra Unholy.

W myśl nawiązanej współpracy, 505 Games zajmie się wydaniem gry Unholy na platformy PC, Sony PlayStation i Microsoft Xbox. Niewykluczone jest również wydanie gry na inne platformy. Obie spółki zostaną również współwłaścicielami w zakresie własności intelektualnej produkcji.

W związku z nawiązaną współpracą, prace nad Unholy zostaną zintensyfikowane, a 505 Games będzie aktywnie brało w nich udział. Spółce Duality S.A. przysługuje, oprócz wynagrodzenia prowizyjnego z tytułu sprzedaży gry, wynagrodzenie stałe w wysokości ok. 3,31 mln zł (728.870,00 euro). Pozwoli to na znaczne rozbudowanie zawartości gry, wprowadzenie nowych rozwiązań oraz udoskonalenie już istniejących. Co istotne, Unholy powstanie co najmniej na wszystkie trzy kluczowe platformy. Premiera planowana jest na 2022 rok.

Unholy to przysłowiowe oczko w głowie Duality. Będąca połączeniem horroru i gry skradankowej produkcja opowiada historię kobiety, która musi poradzić sobie z traumą związaną z utratą dziecka. Przedstawiony w grze świat, pełen demonicznych i zdeformowanych postaci oraz lokacji, odzwierciedla stan psychiczny bohaterki. Dodatkowym zagrożeniem jest tajemnicza Plaga, która rozprzestrzenia się z prędkością błyskawicy, zarażając mieszkańców tego nieprzyjaznego świata. Gracze wcielający się w tę rolę będą musieli wykorzystać wszystkie możliwości związane z mechaniką rozgrywki - elementy stealth, rozwiązania siłowe, a także specjalne maski, nadające bohaterce rozmaitych umiejętności, np. kontrolę nad środowiskiem.

Unholy to bez wątpienia nasz najbardziej ambitny projekt, nad którym obecnie pracujemy. Chcemy stworzyć grę, która wyróżniać będzie się zarówno rozgrywką, jak i oprawą audiowizualną, na którą w tym przypadku kładziemy bardzo mocny nacisk - mówi Tomasz Strzałkowski, Prezes Zarządu i Dyrektor Artystyczny Duality S.A. Współpraca z 505 Games to dla nas fantastyczna możliwość biznesowa, a także potwierdzenie, że to, co robimy, jest dostrzegane przez globalnych graczy na najwyższym poziomie. Bez wątpienia będzie miało to przełożenie na dalszy dynamiczny rozwój Duality, co jest dla nas priorytetowe, jako że Unholy nie jest jedynym nadchodzącym projektem, nad którym obecnie pracujemy - dodaje.

505 Games to włoski wydawca wywodzący się ze spółki Digital Bros. Przez ponad 14 lat swojej działalności zgromadził imponujące portfolio tytułów, wśród których przynajmniej kilkadziesiąt to gry, które zapisały się złotymi zgłoskami w historii gamingu - tłumaczy Strzałkowski. Przypomnę również, że serwis Metacritic ogłosił 505 Games najlepszym światowym wydawcą 2019 roku, co jest nie lada wyróżnieniem. Wiążemy zatem z tą współpracą ogromne nadzieje i jesteśmy przekonani, że Unholy ma szansę odnieść globalny sukces na wielką skalę - podsumowuje.

O Spółkach:

Duality S.A. rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w 2017 roku. Spółka utworzona została przez weteranów branży gamingowej i jest częścią grupy PlayWay. Strategia spółki zakłada produkcję, wydawanie i dystrybucję gier o zróżnicowanym klimacie i stylu. Wiodącym tytułem Spółki jest horror Unholy, którego premiera planowana jest na rok 2022. Duality pracuje obecnie nad sześcioma projektami. Spółka przewiduje pokazanie w niedługim czasie kolejnych produkcji, a także rozwijanie działu wydawniczego. Debiut na giełdzie New Connect miał miejsce 24 września 2020 roku.

505 Games, spółka zależna włoskiej firmy rozrywkowej Digital Bros, jest globalnym wydawcą oferującym szeroki wybór gier wideo dla graczy w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. Firma wydaje i dystrybuuje gry premium i free-to-play na konsole i platformy PC oraz urządzenia mobilne. Najważniejsze publikacje spółki to DEATH STRANDING (PC), Control, Assetto Corsa Competizione, Ghostrunner, Gems of War, Battle Islands, Journey to the Savage Planet, Bloodstained: Ritual of the Night, Indivisible, Brothers - A Tale of Two Sons, Terraria i ABZÛ . Najważniejsze punkty dystrybucji to No Man’s Sky, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Warhammer: Vermintide 2, Dead by Daylight i Inside / Limbo. Wewnętrzna sieć deweloperska 505 Games obejmuje nowo nabyte studio Infinity Plus Two z Australii, DR Studios z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Kunos Simulazioni we Włoszech. 505 Games ma biura w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Chinach i Japonii.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk