• Odbierz prezent
Duality Games debiutuje na NewConnect

Po niezwykle udanej premierze gry Barn Finders, warszawska spółka jest gotowa do podjęcia wyzwań związanych z debiutem giełdowym. Działająca od 2017 roku Duality S.A. to kolejny gracz z branży gamedevu, który już jutro dołączy do grona deweloperów notowanych na giełdzie NewConnect.

Duality S.A. to powołana do życia w 2017 roku polska spółka zajmująca się produkcją gier wideo. Biznesowo związana jest m.in. z PlayWay S.A., jednym z największych na świecie wydawców i inwestorów związanych z branżą gamingową. Końcówka 2020 roku będzie dla Duality kolejnym przełomowym okresem działalności, związanym nie tylko z nowymi premierami, ale również z debiutem giełdowym.

Spółka ma już na swoim koncie świetnie przyjęty tytuł Barn Finders, będący humorystycznym symulatorem renowacji farm osadzonym w klimacie inspirowanym południowymi Stanami Zjednoczonymi. Dzisiaj Duality zapowiedziało też pierwsze oficjalne DLC do swojego sprzedażowego hitu, “Amerykan Dream”, potwierdzając tym samym rozwojowe plany związane z Barn Finders. Ostatnie szlify kładzione są obecnie na grze Accident, w której wcielimy się w rolę dziennikarza rozwiązującego zagadki kolizji drogowych. Poprzez odtworzenie wszystkich wydarzeń od początku do końca, będziemy musieli odkryć, co naprawdę wydarzyło się na miejscu wypadku.

Debiut giełdowy Duality S.A. na New Connect odbędzie się 24 września 2020 roku o godz. 11:30 i będzie transmitowany online przez GPW S.A.

Najważniejszym projektem z punktu widzenia przyszłych inwestorów Duality Games jest bez wątpienia planowany na 2021 horror Unholy, flagowy tytuł Spółki. Gracze wcielą się w postać kobiety poszukującej ukojenia po stracie dziecka, a całość gry osadzona będzie w niepokojącym, spowitym przemocą świecie zamieszkanym przez istoty rodem z najgorszych koszmarów.

- Sukces Barn Finders pokazał, że jesteśmy w stanie produkować bardzo dobre gry, które spotykają się z pozytywnym odzewem globalnej społeczności graczy – mówi Tomasz Strzałkowski, Prezes Zarządu Duality. – Jesteśmy zmotywowani i zdeterminowani, aby wejść z naszymi produkcjami na jeszcze wyższy poziom, dlatego wiążemy ogromne nadzieje z nadchodzącymi premierami oraz intensyfikujemy działania związane z produkcją Unholy, naszego kluczowego projektu – dodaje.

- W swoim segmencie, Duality szybko wyrosła na jednego z mocnych graczy polskiego przemysłu gier niezależnych – tłumaczy Piotr Strzałkowski, Wiceprezes Zarządu Duality. – Naszą ambicją jest wejść do grona najlepszych twórców gier indie na arenie międzynarodowej i mamy możliwości oraz pomysły, jak to zrobić. Debiut giełdowy na pewno nam w tym pomoże, dlatego jest to nasz priorytet biznesowy na Q4 2020 roku. Będzie to doskonałe podsumowanie dotychczasowej działalności Spółki, ale także otwarcie zupełnie nowego rozdziału – wyjaśnia.

O Spółce:

Duality S.A. rozpoczęła działalność w branży gier komputerowych w 2017 roku. Spółka utworzona została przez weteranów branży gamingowej i jest częścią grupy PlayWay. Strategia spółki zakłada produkcję, wydawanie i dystrybucję gier o zróżnicowanym klimacie i stylu. Wiodącym tytułem Spółki jest horror Unholy, którego premiera planowana jest na rok 2021. W czerwcu 2020 roku miała premierę debiutancka gra pt. BarnFinders, która była jednym z najlepiej sprzedających się tytułów platformy Steam. Duality pracuje obecnie nad pięcioma projektami, z których trzy planuje wydać jeszcze w 2020 roku. Spółka przewiduje pokazanie w niedługim czasie kolejnych produkcji, a także rozwijanie działu wydawniczego. Debiut na giełdzie NewConnect planowany jest w III kwartale tego roku. 


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk