• Odbierz prezent
Drzwi do wzrostów na bankach powoli się otwierają. Czy spółki wykorzystają odbicie?

Dzisiejsza sesja przynosi spore wzrosty na głównych spółkach bankowych PKO BP i PEKAO S.A. O godz. 15tej ten pierwszy zyskuje 4.37% a drugi 3.52%. Po ostatniej fali spadkowej przyszedł czas na odreagowanie. Czy to początek nowej fali wzrostowej?

PKO BP – 20 PLN po raz kolejny

Poziomy ok. 20 PLN na akcjach PKO BP były widziane ostatnio w kwietniu 2020 a także przez kilka ostatnich dni. Od 21.09 trwała konsolidacja wokół poziomu wsparcia i dziś doszło do dynamicznego wybicia. Od początku sierpnia cena spadała tworząc formację klina zniżkującego. Wybicie górą z tej formacji byłoby potwierdzeniem siły kupujących i realizacją formacji podwójnego dna. Targetem niezmiennie pozostaje okrągły poziom 25 PLN. Najbliższą przeszkodą jest bardzo lokalny poziom oporu na 20.90 PLN, z którym cena nie powinna mieć problemu. Oczywiście, wybicie w dół ostatnich minimów neguje powyższy scenariusz. Jednak sądząc po sytuacji na rynkach, ogólny sentyment może sprzyjać wzrostom na bankach.

 Wykres 1. Notowania PKO BP, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 1. Notowania PKO BP, interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Więcej przeszkód przed PEKAO S.A

Również drugi gigant z sektora bankowego PEKAO S.A. szykuje się do wzrostów po przetestowaniu minimów z kwietnia. Kurs właśnie testuje poziom oporu w okolicach 50 PLN. Do przebicia są również lokalna linia trendu oraz poziom oporu ok. 52.60-52.80. A ostatecznym pokazem siły byłoby wybicie ceny z kanału cenowego, w którym cena porusza się od czerwca. Także warto mieć rękę na pulsie i obserwować wykresy notowań spółki. Zachęcająca jest bliskość poziomu obrony w przypadku niespełnienia się powyższego scenariusza czyli okolice 47 PLN, gdzie powinno być zlecenie stop loss.

 Wykres 2. Notowania PEKAO S.A., interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Wykres 2. Notowania PEKAO S.A., interwał dzienny – Źródło: stooq.pl

Notowania: PKO Bank Polski SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:PKO/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk