Advertisement
  • Odbierz prezent
Drug Dealer Simulator zarobił już ponad milion dolarów

Movie Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier, poinformował o kolejnym sukcesie Drug Dealer Simulatora. Najnowsza gra spółki odnotowała zysk ze sprzedaży na poziomie ponad 1 mln dolarów. Aktualnie gra dostępna jest na platformie Steam, natomiast już powstają kolejne wersje symulatora, m.in. na konsole PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz na platformy VR-owe.

- Drug Dealer Simulator to bez wątpienia największy sukces w historii Movie Games. Nieco ponad miesiąc od premiery, odliczając marżę Steama, gra zarobiła ponad milion dolarów, czego do tej pory nie udało się osiągnąć jeszcze żadnej naszej produkcji. A to dopiero początek. Trwają już prace nad wersjami przeznaczonymi na inne platformy. Na przestrzeni tego roku nasz symulator powinien się ukazać na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Przygotowywana jest też wersja na platformy VR-owe. Potencjał monetyzacyjny tytułu dopiero zostanie więc uwolniony – komentuje Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Informacja o milionowym dochodzie z Drug Dealer Simulatora idzie w parze z nową polityką Epic Games, na którego to technologii działa symulator dilera narkotyków. Amerykański licencjodawca silnika Unreal Engine obniżył w zeszłym tygodniu swoją marżę, nie pobierając żadnych opłat licencyjnych aż do zarobienia przez konkretny projekt właśnie miliona dolarów. Oznacza to, że w przeciwieństwie do poprzednich gier Movie Games działających na silniku Unreal (np. The Beast Inside), spółka zarabia zauważalnie więcej na każdej sprzedanej kopii gry, dzieląc się zyskiem dopiero po zarobieniu miliona dolarów.

18 maja br. Spółka podpisała umowę ze specjalizującą się w portowaniu gier na Switcha firmą UF Games. Jest to wspólne przedsięwzięcie Forever Entertainment oraz Ultimate Games, mające na koncie takie switchowe wersje jak Cooking Simulator oraz Thief Simulator. Równolegle przez MD Games przygotowywane są wersje Drug Dealer Simulatora na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na platformy VR-owe tworzona jest natomiast przez Punch Punk Games.

Światowa premiera Drug Dealer Simulator na platformie Steam miała miejsce 16 kwietnia br. Gra od samego początku zbiera dobre recenzje w prestiżowych mediach o grach (69/100 od kanadyjskiego COGconnected, 75/100 od amerykańskiego GamingTrend) i cieszy się uznaniem graczy (ponad 4300 recenzji od użytkowników Steama, z czego 88% o pozytywnym wydźwięku). Koszty produkcji zwróciły się w niecałą godzinę od premiery. Przez kilka godzin gra znajdowała się także na pierwszym miejscu globalnej listy bestsellerów platformy Steam, a w ciągu 72 godzin trafiając do prawie 55 tys. osób.

- Drug Dealer bez wątpienia osiągnie jeszcze sporo sukcesów, natomiast na ten rok mamy zaplanowane kilka kolejnych premier, które mogą być równie lub nawet jeszcze bardziej spektakularne niż symulator dilera. Aktualnie jesteśmy już na ostatnim etapie prac nad Lust from Beyond. Trwają również bardzo zaawansowane prace nad Alaskan Truck Simulator. Liczba osób, które dodały wspomniane tytuły na swoją WishListę, była większa niż w przypadku Drug Dealer Simulatora w analogicznym czasie, więc ich premiery powinny okazać się dużym sukcesem – dodaje Mateusz Wcześniak.

Lust from Beyond ma się ukazać na platformie Steam na przestrzeni II lub III kwartału br. Gracze z niecierpliwością czekają również na kolejne premiery, takie jak Alaskan Truck Simulator, Car Wash Simulator oraz zapowiedziany w marcu American Motorcycle Simulator. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Spółkę 6 kwietnia br. tylko wyżej wymienione tytuły dodało do swojej Whishlisty ponad 245 tys. użytkowników platformy Steam.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk