• Odbierz prezent
Drill Deal od Red Dev Studio zmierza na Steam!

Red Dev Studio, notowany na NewConnect producent gier na platformy stacjonarne i mobilne, podpisał kolejną umowę z Ultimate Games, dzięki której swoją premierę na platformie Steam będzie miał symulator platformy wiertniczej Drill Deal. Gra powstanie dzięki kooperacji trzech spółek, a wydawcą będzie Ultimate Games.

Pierwszym efektem podpisania listu intencyjnego z Ultimate Games była decyzja Red Dev Studio
o produkcji i wydaniu Drill Deal na platformie Steam. Symulator platformy wiertniczej swój debiut na Steam będzie miał w drugim kawartale 2020 roku (early access), a premiera pełnej wersji nastąpi w trzecim kwartale tego roku. – Symulatory cieszą się coraz większą popularnością, stąd decyzja o realizacji projektu z tego obszaru. Drill Deal to symulator z lekkim przymrużeniem oka. Gracz wcieli się w zarządcę platformy wiertniczej, na której poza rozwiązywaniem klasycznych problemów, jak awarie i zaopatrzenie, będzie mierzył się z nietypowymi sytuacjami, jak atak krakena, tsunami czy kradzieże, za którymi stoi UFO. Trailer gry dostępny jest już w serwisie Steam. – informuje Wojciech Sypko, prezes zarządu Red Dev Studio.

Jako zarządca platformy, gracz będzie kierował wydobyciem, a następnie sprzedażą surowca. Pozyskane środki będzie mógł inwestować w rozbudowę i zwiększenie wydajności platformy wiertniczej.

Drill Deal od Red Dev Studio zmierza na Steam! - 1

Trailer gry na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1083300/Drill_Deal/

We wrześniu 2019 roku Red Dev Studio oraz Ultimate Games zawarły list intencyjny w zakresie współpracy przy produkcji gier. Umowa dotyczyła stworzenia od dwóch do czterech gier wideo, których wydanie
ma nastąpić w latach 2020-2022.

Strategia studia zakłada produkcję od trzech do czterech niskobudżetowych i wysokomarżowych gier rocznie na komputery stacjonarne, urządzenia mobilne oraz konsole. Tytuły mają wyróżniać się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawą graficzną. W portfolio spółki znajdują się aktualnie następujące tytuły: Chicken Rider (PC, Mobile, Nintendo Switch), Professor Madhouse (PC, Mobile), Powertris (Mobile) oraz Down to Hell (PC, Mac, Nintendo Switch). W Down to Hell najważniejsze jest taktyczne podejście do walki. Gracz wciela się w rycerza, który musi uratować duszę tajemniczej dziewczynki z rąk krwiożerczych demonów.

Studio zaplanowało także na pierwszy kwartał 2020 roku m.in. premiery dwóch kolejnych tytułów: Powertris oraz Sokoban 3D w wersji na Switcha. W Powertris należy nie dać się ”zasypać”, odpowiednio i szybko układając pojawiające się bloczki. Natomiast w Sokoban 3D w wersji na Nintendo Switch, wprowadzono konwersję klasycznej gry logicznej z 2D na 3D. Zagadki przestrzenne mają stawiać gracza przed coraz trudniejszymi wyzwaniami, które na wyższych poziomach będą sprawiać (pozornie) wrażenie niemożliwych do rozwiązania łamigłówek.

W drugiej połowie roku, najprawdopodobniej w trzecim kwartale, zaprezentujemy kolejny nasz duży tytuł, jakim będzie Project X, czyli gra w klimacie post-apokaliptycznym. Wszelkie szczegóły podamy
w późniejszym terminie. W chwili obecnej projekt jest w fazie planowania.
– informuje prezes.

Wydawcą wszystkich dotychczasowych gier Red Dev Studio jest notowana na GPW spółka Ultimate Games.

O spółce:

Red Dev Studio SA to spółka gamingowa założona w 2016 roku przez Wojciecha Sypko. Firma produkuje gry na platformy stacjonarne i mobilne. Strategią spółki jest wydawanie kilku gier rocznie, wyróżniających się ciekawą fabułą
i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Studio szuka nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego. Koncentruje młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy mają już na koncie kilka wydanych gier. Produkcje spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Steam, App Store, Google Play i Ninetendo. Strategia studia zakłada produkcję kilku tytułów rocznie, o budżecie ok. 100 - 300 tys. zł. Oprócz podstawowej działalności Red Dev Studio wykonuje także prace zlecone dla innych producentów gier takie jak: trailery do gier (filmy reklamowe), projekty gier, grafiki i animacje.

Od 2019 roku Red Dev Studio jest notowane na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk