• Odbierz prezent
Debiut Śląskie Kamienice S.A. na NewConnect - gwałtowne wahania kursów akcji
Z artykułu dowiesz się:

- O Spółce Śląskie Kamienice S.A.

- jak wyglądają notowania akcji Spółki w dniu debiutu

Na rynku NewConnect zadebiutowała dziś spółka Śląskie Kamienice S.A.

Jak wynika z zapowiedzi debiutu na stronie internetowej Newconnect, Śląskie Kamienice są 406 spółką notowaną na tym rynku, a 11 debiutującą w tym roku.

Spółka prowadzi działalność w sektorze sprzedaży i wynajmu nieruchomości.

Za kurs odniesienia przyjęto 3,88 zł. Free float wyniesie 38,83% w akcjach objętych wnioskiem oraz 31,38% w odniesieniu do wszystkich akcji. Akcje serii B-H objęło w ofertach prywatnych 75 osób.

Akcje spółki, mocno tracą w pierwszym dniu notowań. Wiele osób zapewne nie spodziewało się takiego obrotu sprawy i nie tak mogło wyobrażać sobie ten debiut. Notowania ruszyły o godz. 11:00, a już około 13:30, straciły 9,79% wartości. O 13:28, kurs akcji Śląskie Kamienice S.A. wynosił 3,50 zł.

 Kurs akcji Śląskie Kamienice S.A. w dniu debiutu

 

Co ciekawe, początek sesji był bardzo optymistyczny. Kurs wystartował z poziomu 4,40 zł, a w szczytowym momencie, akcje Spółki osiągnęły nawet poziom 5,37 zł.

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk