• Odbierz prezent
Dramat na kryptowalucie bitcoin (BTC). Kurs bitcoina znowu runął

Jeszcze wczoraj na kryptowalucie bitcoin (BTC) wszystko wyglądało rewelacyjnie. Kurs po przebiciu psychologicznej bariery na poziomie 10000 dolarów, następnie przez wiele godzin utrzymywał się powyżej niej. Niestety bykom nie udało się utrzymać kursu bitcoina na tak wysokich poziomach, a ter runął o 8% w kilka minut.

Wybicie i nagłe załamanie

Przez większość wczorajszego dnia, wszyscy entuzjaści rynku kryptowalut mieli powody do zadowolenia. Po miesiącu batalii, kurs bitcoina nareszcie przebił kluczowy poziom znajdujący się na pułapie okrągłych 10000 dolarów. Jak się jednak później okazało, szczęście miłośników kryptowaluty bitcoin (BTC) nie trwało zbyt długo. Po kilkunastu godzinach stabilizacji w okolicach 10100 dolarów, następnie doszło do drastycznego załamania. Kryptowaluta bitcoin runęła w ciągu kilku minut poniżej 9400 dolarów.

BTC 1 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (02 czerwca 2020 roku)

Z nieba do piekła

Z punktu widzenia średnioterminowego, mieliśmy do czynienia z dwiema skrajnymi sygnałami. Gdy kurs bitcoina wzrósł powyżej 10000 dolarów, wtedy otworzyły się perspektywy do atak na znacznie wyższe poziomy. Niestety, spadek poniżej tego poziomu, generuje dokładnie odwrotne scenariusze. W tym momencie na kryptowalucie bitcoin (BTC), to właśnie niedźwiedzie mają przewagę. Kolejne zepchnięcie notowań od kluczowego oporu wygląda na wykresie fatalnie. Kurs bitcoina ponownie powrócił do zakresu męczącej konsolidacji, której ograniczeniami są od dołu poziom 8500 dolarów, natomiast od góry 10000 dolarów.

BTC 2 

Wykres kryptowaluty bitcoin (BTC) (1 miesiąc)

Czy już wszystko stracone?

Oczywiście powrót do konsolidacji nie przekreśla jeszcze szans rynkowych byków, jednak bardzo mocno komplikuje sytuację. Kurs bitcoina swoim ruchem stworzył na wykresie długi górny cień, który ma wymowę pułapki na stronę popytową. Takie fałszywe wybicie powinno być wykorzystane przez grających na krótko i doprowadzić do pogłębienia spadków kryptowaluty bitcoin BTC. Dopóki kurs bitcoina nie zaneguje negatywnego sygnału poprzez zakrycie górnego cienia, nastawienie do rynku jest negatywne. Należy więc brać pod uwagę scenariusze, które rozrysowane zostały tutaj.

Notowania: BTCUSD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Marcin Widerski

Redaktor portalu FXMAG

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk