• Odbierz prezent
Dramat JSW, spółka czerwoną latarnią WIG20. Spadają akcje KGHM, PKO BP oraz PGE

Czwartkowa sesja przynosi przecenę najważniejszych warszawskich indeksów. WIG traci 0,35%, a WIG20 0,43%. Spadają akcje 159 spółek, podczas gdy wzrosty notuje 113 walorów. Do godziny 15:30 zanotowany został obrót na poziomie 440 milionów złotych. Najmocniej z WIG20 rosną akcje Lotosu oraz PGNIG. Nie są to jednak duże wzrosty. Tylko w przypadku Lotosu przekraczają 1%. Zdecydowanie gorzej prezentuje się sytuacja po drugiej stronie. Dramatycznie tanieją akcje JSW. Jastrzębska Spółka Węglowa traci 5% wartości. Akcje Orange Polska przeceniane są o 4,55%, a Cyfrowy Polsat spada o 2,73%. Dobrze też nie wygląda sytuacja na akcjach KGHM, PKO BP, CCC oraz mBanku. W przypadku tych podmiotów spadki są jednak zdecydowanie mniejsze.

JSW dramatycznie przeceniony

Fatalną sesję zalicza Jastrzębska Spółka Węglowa. Z optymistycznego wybicia z konsolidacji już teraz mowy być nie może. Trend spadkowy jest kontynuowany przez rynek. Akcje JSW spadły na najniższy poziom od 2016 roku. Aktualnie za jedną akcje inwestorzy skłonni są płacić jedynie 26 złotych i 56 groszy. Przełamanie poziomu wsparcia może oznaczać, że przecena JSW jeszcze przyspieszy. Kolejny poziom horyzontalny, wynikający z analizy technicznej, znajduje się dopiero w okolicach 20 złotych.

Wykres akcji JSWWykres JSW. Zaliczamy najniższy poziom od 3 lat

KGHM bez błysku

Akcje KGHM zaliczają kolejną niemrawą sesję. Tym razem zmienność nie przekracza 1 złotego. Inwestorzy aktualnie za akcje miedziowego giganta płacą 81 złotych i 38 groszy. Na sesji 19 września, nie pojawiła się żadna istotna informacja dot. kondycji KGHM. Agencje prasowe informują jedynie o testach drona, który ma być przeznaczony do akcji ratowniczych.

Wykres akcji KGHMWykres KGHM. Akcje w trendzie bocznym

Akcje największego polskiego banku PKO BP czekają na impuls

Błysku brakuje również notowaniom PKO BP. Od początku września kurs PKO BP oscyluje w wąskich widełkach cenowych. Wsparcie stanowią okolice 37 złotych, natomiast opór stanowi poziom 42 złotych. Pozytywną informacją jest to, że aktualnie bliżej jest do ataku na poziom oporu i kontynuację trendu wzrostowego, niż jego odwrócenie.

Wykres akcji PKO BPWykres PKO BP. Konsolidacja się zawęża

Notowania: KGHM Polska Miedz SA

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/GPW:KGH/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Zamknij

Koszyk