• Odbierz prezent
DRAGO entertainment zapowiada symulator: Airport Contraband

DRAGO entertainment, producent gier koncentrujący się na tworzeniu symulatorów opublikował w sklepie Steam zapowiedź kolejnego własnego tytułu – Airport Contraband. Gracz wcieli się w pracownika ochrony lotniska, a jego głównym zadaniem będzie realizacja misji, polegających na wyłapywaniu podejrzanych osób lub nielegalnej zawartości ich bagażu.

Airport Contraband to trzeci z planowanych przez DRAGO entertainment symulatorów, których zapowiedzi studio opublikuje na platformie Steam do końca bieżącego roku. Od września dostępne są tam już Gas Station Simulator, gdzie gracz musi wyremontować zdezelowaną stację benzynową oraz wprowadzić sprzedaż towarów potrzebnych kierowcom oraz Food Truck Simulator, w której użytkownik wcieli się w rolę właściciela starego food trucka. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży posiłków będzie odnawiał, modernizował i rozwijał pojazd oraz rozszerzał obszar prowadzonej działalności. W Airport Contraband gracz będzie realizował zadania jako pracownik ochrony lotniska. – Głównym zadaniem grającego będzie realizacja misji, polegających na wyłapywaniu podejrzanych osób lub ich bagażu. Stanie on pod dużą presją czasu – będzie musiał obserwować pasażerów, maszynę prześwietlającą bagaż, przeszukiwać podejrzane ładunki, czy też odnajdywać ukryte schowki w bagażach. Od spostrzegawczości i podzielności uwagi gracza będzie zależało powodzenie misji. – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Do końca roku w sklepie Steam zostaną opublikowane zapowiedzi dwóch kolejnych symulatorów autorstwa DRAGO entertainment.

– Przez ostatnie lata nasz zespół produkował gry na zlecenie zagranicznych wydawców, były to projekty typu MMORPG, których w tamtym czasie w Polsce nie robiło żadne studio. Pozwoliło nam to rozwinąć umiejętności zespołu w zakresie produkcji, a teraz wreszcie przyszedł czas na realizację naszych autorskich projektów. Mniejsze tytuły traktujemy na równi, sposób ich upublicznienia na platformie Steam pokaże nam ich potencjał i pomoże podjąć decyzje na który projekt postawimy jako pierwszy. Pozwolimy, aby gracze podpowiedzieli nam jak oceniają każdy z naszych pomysłów – dodaje Joanna Tynor.

Przy komercjalizacji mniejszych projektów spółka będzie współpracować z Movie Games S.A. – notowanym na NewConnect producentem i wydawcą gier, który jest udziałowcem DRAGO entertainment.

Studio pracuje także nad dużym, niezapowiedzianym jeszcze własnym tytułem.

O spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. W tym czasie zespół DRAGO entertainment wyprodukował i opublikował znane bestsellery, takie jak Oil Tycoon 2, Cold Zero: The Last Stand czy Hell-Copter, w Polsce znany jako Vulture. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk