• Odbierz prezent
DRAGO entertainment zapowiada Detective Simulator

Detective Simulator, najnowsza zapowiedź gry DRAGO entertainment – producenta i dewelopera gier PC – od dziś dostępna jest w serwisie Steam. Tytuł stanowi czwarty z pięciu planowanych przez studio symulatorów, które studio zaprezentuje do końca br. Udziałowcem DRAGO entertainment jest notowany na rynku NewConnect producent gier – Movie Games.

- Detective Simulator to kolejna z planowanych przez nas gier z gatunku symulatorów. Gracz wcieli się w niej w rolę prywatnego detektywa rozwiązującego rozmaite zlecenia. Taki setting pozwala nam stworzyć grę o znacznie ciekawszej warstwie fabularnej niż większość symulatorów. Każde śledztwo prowadzone przez gracza to osobna, nieliniowa historia, z wyjątkowymi elementami i różnymi zakończeniami. Historie te będą stanowić cały przekrój działalności detektywistycznej, od prostego śledzenia kogoś na ulicy, aż po corporate espionage – komentuje Lucjan Mikociak, szef i jeden z założycieli DRAGO entertainment.

Spółka prowadzi obecnie kampanię crowdfundingową na platformie Smartfunds. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na realizację strategii polegającej na produkcji pięciu niskobudżetowych symulatorów, z których cztery zostały już zapowiedziane w serwisie Steam. Duża część kwoty zasili budżet produkcyjny gry Frostfall – średniobudżetowego tytułu utrzymanego w konwencji FPS/survival. Minimalny próg kampanii to 0,84 mln zł.

- Trwająca kampania crowdfundingowa cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów. Widzieliśmy to m.in. podczas czatu inwestorskiego z naszym udziałem – liczba pytań oraz użytkowników obserwujących przebieg czatu znacznie przewyższyła nasze oczekiwania – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu spółki. – Kampania zbliża się ku końcowi, trwa tylko do 14 listopada. Wierzymy, że uda nam się uzbierać założona kwotę i rozpocząć realizację wskazanych w niej celów. – dodaje.

W drugiej połowie 2020 roku spółka planuje zadebiutować na rynku NewConnect. Jej rozwój wspiera m.in. notowany już na rynku publicznym – producent gier, spółka Movie Games.

DRAGO entertainment funkcjonuje na rynku od 20 lat, zatrudniając zarówno weteranów polskiej branży gamingowej, jak i młodych, zdolnych developerów. Pierwszą autorską produkcją studia jest wydany w grudniu ubiegłego roku Treasure Hunter Simulator. Koszty produkcji tytułu zwróciły się w ciągu doby po premierze.

Więcej informacji na temat kampanii dostępnych jest na stronie: https://drago.smartfunds.pl/

Zapis czatu inwestorskiego można znaleźć pod adresem:

https://strefainwestorow.pl/artykuly/czaty-inwestorskie/20191025/drago-entertainment-crowdfunding-smartfunds?fbclid=IwAR3WVHXEYVOHh3C3miELx1E7ItsFJl58sh5EVbZd_6jWsrv1BV-s2DlmkOM

O spółce:

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. W tym czasie zespół DRAGO entertainment wyprodukował i opublikował znane bestsellery, takie jak Oil Tycoon 2, Cold Zero: The Last Stand czy Hell-Copter, w Polsce znany jako Vulture. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk