• Odbierz prezent
DRAGO entertainment i Road Studio planują wspólny projekt. Spółki z rodziny Movie Games zacieśniają współpracę

Spółki z rodziny Movie Games – DRAGO entertainment oraz Road Studio – podpisały list intencyjny o współpracy. Producenci gier wideo prowadzą rozmowy dotyczące realizacji wspólnego projektu o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej. W styczniu br. krakowskie studio złożyło do GPW Dokument Informacyjny Spółki. DRAGO entertainment liczy na debiut w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect w I półroczu 2021 roku.

- Rozpoczęliśmy rozmowy z Road Studio dotyczące połączenia naszych doświadczeń i stworzenia na ich bazie ciekawego projektu o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej. Pomysłów mamy wiele i wspólnie dyskutujemy o tym co możemy zaoferować graczom. Być może będzie to emocjonująca wyprawa motocyklem wśród ciekawych tras. Warto podkreślić, że Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata, co w kontekście naszych planów daje nam dużą przewagę na konkurencyjnym rynku – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Road Studio jest na ostatnim etapie prac nad Alaskan Truck Simulator. Trwają również zaawansowane prace nad American Motorcycle Simulator. Pierwszy pozwoli graczom wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej „Route 66”, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód.

- DRAGO entertainment to bardzo doświadczony zespół, który w wielu produkcjach porusza kwestie podróży. Negocjujemy warunki współpracy przy jednym z naszych symulatorów drogi. Liczymy na to, że rozmowy zakończą się pomyślnie, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać doświadczenie zespołu DRAGO entertainment w celu stworzenia świetnej produkcji zabierającej gracza w zupełnie inny wymiar podróży – mówi Maciej Nowak, prezes zarządu Road Studio.

Pod koniec ubiegłego roku DRAGO entertainment zapowiedziało Winter Survival Simulator, projekt który aktualnie znajduje się na TOP wishlist platformy Steam. Gracze mieli możliwość pobrania wersji demo tego tytułu podczas tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Projekt powstaje przy współpracy ze znanym podróżnikiem Markiem Kamińskim. Akcja gry rozegra się w górach Mount Washington w USA. Niewinna z pozoru wyprawa, przerodzi się jednak w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W czasie rozgrywki bohater doświadczy skrajnego wyczerpania, co będzie skutkiem panującego siarczystego mrozu, pragnienia a także głodu. Zadaniem gracza, który do dyspozycji będzie miał jedynie mapę i kompas, będzie roztapianie śniegu, polowanie, budowanie schronienia i wspinanie po urwiskach skalnych, a to wszystko przy zmiennych i zaskakujących okolicznościach przyrody.

DRAGO entertainment oraz Road Studio jeszcze w tym roku chcą dołączyć do grona spółek publicznych notowanych w alternatywnym systemie obrotu NewConnect.

***

O Spółkach:

DRAGO entertainment SA, powstało w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Spółka chce wejść na rynek NewConnect w I połowie 2021 r.

Road Studio to spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka, inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca. Road Studio przejęło do realizacji od Movie Games projekty gier Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator.

Spółka zamierza zadebiutować na rynku NewConnect w 2021 roku.


Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk