• Odbierz prezent
Dow Jones wzrósł o ponad +11%! Pogarszają się nastroje menadżerów.

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się potężnymi wzrostami, gdyż rosną szanse na szybkie porozumienie w Kongresie w sprawie pakietu pomocowego dla amerykańskiej gospodarki. Indeks Dow Jones zyskał ponad 11 proc., co jest najmocniejszym jednodniowym wzrostem tego indeksu od 1933 roku!

 

FXMAG indeksy dow jones wzrósł o ponad +11%! pogarszają się nastroje menadżerów. dow jones us30 dji djia pmi pkb fed qe indeksy giełdowe dow jones s&p500 1

 

FED bez ograniczeń 

Rezerwa Federalna USA poinformowała w poniedziałek, że uruchomi zakup nieograniczonej liczby obligacji w celu utrzymania niskich kosztów finansowania zewnętrznego i ustanowi programy zapewniające przepływy kredytowe do korporacji.

FED zamierza dokonać zakupu obligacji rządowych i papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką (MBS) „w kwotach potrzebnych do zapewnienia płynnego funkcjonowania rynku i skutecznego przekazywania polityki pieniężnej do szerszych warunków finansowych i gospodarki", a także zakupi komercyjne papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką. Po tym, jak Biały Dom i senatorowie uzgodnili porozumienie mające na celu pomoc przedsiębiorstwom i milionom Amerykanów dotkniętych kryzysem zdrowotnym, Dow Jones wzrósł o ponad 11 proc. ostatnio z podobnym ruchem mieliśmy do czynienia w 1933 roku. S&P 500 nie odstawał i wzrósł o 9,4 proc., odzyskując około 1,8 biliona dolarów wartości rynkowej.

FXMAG indeksy dow jones wzrósł o ponad +11%! pogarszają się nastroje menadżerów. dow jones us30 dji djia pmi pkb fed qe indeksy giełdowe dow jones s&p500 2

Benchmarking S&P 500 był wciąż o prawie 8 bilionów dolarów niższy niż w połowie lutego, a inwestorzy spodziewają się bardziej gwałtownych wahań. Wskaźnik strachu Wall Street, który spadł po tym, jak Senat zgodził się na pakiet stymulacyjny, odbił i wynosi obecnie 66 punktów.

"Jeśli rynek nie może odbić się od tych niezwykle zawyżonych poziomów, to prawdopodobnie będziemy zmierzać znacznie niżej" - powiedział Adam Sarhan, dyrektor generalny 50 Park Investments.

 

Co mówi nam wskaźnik PMI?

Indeks PMI, mówiący o aktywności gospodarczej w sektorze produkcyjnym, prezentuje nastroje menedżerów i traktowany jest jak wyznacznik zbliżającej się koniunktury. W przeciwieństwie do PKB, które mówi o twardych danych historycznych, PMI próbuje wysondować opinie i "przewidzieć" przyszłość.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w marcu 39,1 pkt. wobec 49,4 pkt. w poprzednim miesiącu. Oczekiwano 42 pkt.

Trochę lepiej sytuacja wygląda w przemyśle - indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze przemysłowym, wyniósł w marcu 49,2 pkt. wobec 50,7 pkt. w poprzednim. Analitycy spodziewali się 43,5 pkt.

Wybuch pandemii koronawirusa stanowi poważny szok zewnętrzny dla perspektywy makro na świecie, podobnie jak klęska żywiołowa na dużą skalę - stwierdzili analitycy z BlackRock Investment Institute.

FXMAG indeksy dow jones wzrósł o ponad +11%! pogarszają się nastroje menadżerów. dow jones us30 dji djia pmi pkb fed qe indeksy giełdowe dow jones s&p500 3

Notowania: DOW JONES

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/DJI/

Karol Piotrowski

Redaktor portalu FXMAG.pl

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk