Advertisement
  • Odbierz prezent
Doubles Hard od Red Dev Studio w sklepie Nintendo już w połowie kwietnia!

15 kwietnia nastąpi premiera Doubles Hard, gry przygotowanej przez notowanego na NewConnect producenta gier na platformy stacjonarne i mobilne - Red Dev Studio. Gra zadebiutuje na platformie Nintendo Switch, a niedługo potem również na Steam. Doubles Hard to gra logiczno-zręcznościowa, inspirowana klasykiem o zbieraniu diamentów. W odróżnieniu od pierwowzoru, rozgrywka toczy się na w pełni trójwymiarowej planszy. Producentem gry jest Red Dev Studio, a rolę wydawcy i dystrybutora pełni Ultimate Games. Już wkrótce na rynek trafi kolejny tytuł w ramach dalszej kooperacji. Będzie to Drill Deal - symulator morskiej platformy wiertniczej.

- W połowie kwietnia na rynek trafi nasz pierwszy tytuł z zaplanowanych premier na ten rok – Doubles Hard będzie dostępny w wersji konsolowej na Nintendo Switch. Tytuł jest hołdem dla kultowej gry Boulder Dash, w której gracz zbiera diamenty na dwuwymiarowej planszy. – mówi Wojciech Sypko, prezes Red Dev Studio. – Ponieważ naszym celem było podniesienie rozgrywki na nowy poziom, postanowiliśmy udoskonalić jej pierwowzór i dołożyć do niej trzeci wymiar. Dzięki temu zyskamy możliwość projektowania bardziej skomplikowanych poziomów. Nasz projekt niebawem będzie także dostępny w wersji na PC (Steam), co mam nadzieję ucieszy jeszcze większą rzeszę fanów gier logiczno - zręcznościowych. – dodaje Wojciech Sypko.

Doubles Hard to gra zręcznościowa, w której zadaniem gracza jest zebranie diamentów, przy jednoczesnym unikaniu spadających głazów i innych obiektów. Gracz musi także unikać ruchomych przeciwników utrudniających mu przejście przez poszczególne etapy gry. Pole gry zbudowane jest z kilkunastu rodzajów bloków, z których każdy ma specyficzne właściwości.

Oprócz wspomnianej produkcji, Red Dev Studio prowadzi pracę nad innymi tytułami. Aktualnie w portfolio studia znajdują się m.in.: Chicken Rider (PC, Mobile, Nintendo Switch), Professor Madhouse (PC, Mobile), Powertris (Mobile), Drill Deal (w produkcji, Steam – premiera niebawem), Doubles Hard (Nintendo Switch; PC – oczekiwanie na premierę), Down to Hell (wersja na PC, Mac i Switch).

W grudniu 2019 roku spółka wprowadziła do sprzedaży Down to Hell w wersji na Nintendo Switch. To dynamiczna gra, w której samotny rycerz zmierza się z hordami piekielnych demonów. W kilka dni od rozpoczęcia dystrybucji gra została sprzedana w liczbie ponad 1 tys. kopii. – Ze względu na duży potencjał gry i jej niezwykle rozwojowy charakter, we wrześniu ubiegłego roku udzieliliśmy firmie Silver Lynx Games licencji na wykonanie i komercjalizację gry w wersji planszowej. – informuje Wojciech Sypko. – Obecnie trwa kampania na platformie Kickstarter, dzięki której Silver Lynx Games pozyskał fundusze na realizację projektu. Próg minimalny został osiągnięty już w pierwszej dobie kampanii. Do jej zakończenia pozostało jeszcze kilka dni, a Silver Lynx Games pozyskał już ponad 65 tys. USD z zakładanych 30 tys. Dodatkowe środki zostanę przeznaczone na rozwinięcie planszowej wersji gry zarówno pod względem jakości wykonania, jak i zawartości rozgrywki. Projekt trafi do sprzedaży pod koniec 2020 roku. – dodaje Wojciech Sypko.

W 2020 roku spółka szykuje ambitną produkcję w klimacie post-apokaliptycznym – Project X. Aktualnie projekt jest w fazie planowania. O szczegółach studio będzie informowało na bieżąco.

Wydawcą wszystkich dotychczasowych gier Red Dev Studio jest notowana na GPW spółka Ultimate Games.

***

O Red Dev Studio:

Red Dev Studio SA to spółka gamingowa założona w 2016 roku przez Wojciecha Sypko. Firma produkuje gry na platformy stacjonarne i mobilne. Strategią spółki jest wydawanie kilku gier rocznie, wyróżniających się ciekawą fabułą i ponadprzeciętną oprawą graficzną. Studio szuka nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego. Koncentruje młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy mają już na koncie kilka wydanych gier. Produkcje spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Nintendo, Steam, App Store oraz Google Play. Strategia studia zakłada produkcję serii mniejszych gier na platformę Nintendo Switch oraz dwóch większych produkcji na platformę Steam (PC). Oprócz podstawowej działalności Red Dev Studio wykonuje także prace zlecone dla innych producentów, takie jak trailery i projekty gier.

Od 2019 roku Red Dev Studio jest notowane na rynku NewConnect.


Zespół FXMAG

Portal i jedyny w Polsce magazyn Inwestora Indywidualnego. FXMAG wspiera swoich czytelników, zapewniając dostęp do szerokiej bazy edukacyjnej i na bieżąco informując o najważniejszych wydarzeniach rynkowych i gospodarczych z zakresu rynku Forex, akcji, kryptowalut oraz inwestycji alternatywnych. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk