• Odbierz prezent
Dotkliwie przeceniony kurs funta do dolara (GBP/USD). Cena złota wyraźnie podbiła. Znów 1425 dolarów USD za uncję

Nastroje inwestycyjne wyraźnie się pogarszają – indeksy na Wall Street są w lekkiej korekcie, a kontrakt na DAX pogłębia spadki. Winnym ponownie Trump, który znów straszy Chiny nowymi cłami oraz mieszane wyniki firm z Wall Street. Kurs dolara USD oddaje ostatnie umocnienie, zawracać zaczyna przeceniony funt a waluty Antypodów podejmują kolejne próby ataków na lokalne (ale kluczowe) opory. Ropa została mocno przeceniona. Cena złota wyraźnie podbiła i ponownie znalazła się w okolicy 1425 dolarów USD za uncję.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Kurs euro do dolara EUR/USD

  • po zrealizowaniu zasięgu ruchu wynikającego z krótkoterminowego podwójnego szczytu zawrócił przy 1,12 i odbija w kierunku 1,1250. Dotkliwie przeceniony kurs funta do dolara GBP/USD walczy z pierwszym oporem na drodze wzrostowej korekty, czyli 1,2440. Kurs dolara do jena USD/JPY zdecydowanie cofnął się pod 108,00.
  • Dane z rynku pracy Australii

  • nie wnoszą nic nowego do dyskusji o cięciu stóp przez RBA. Zatrudnienie wzrosło jedynie minimalnie, gdyż o 500 osób. To jednak wypadkowa silnego wzrostu liczby pełnych etatów i spadku liczby niepełnych etatów. Dodatkowo zrewidowano w górę dane za maj. Kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD podskoczył ponownie w kierunku 0,7040 i opór ten zaczyna trzeszczeć. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD również zwyżkuje, dolar nowozelandzki NZD tradycyjnie w ostatnich dniach wygląda solidniej niż dolar australijski AUD. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD flirtuje z 0,6750.
  • Na Wall Street

  • około 0,5- proc. zniżki, które są przenoszone na sentyment na sesji azjatyckiej. Nikkei225 runął 2 proc. Kontrakt na DAX spada 1 proc. i pod 12300 pkt. Futures na S&P500 jest 0,25 proc. pod kreską i przy 2975 pkt.
  • Ropa pogłębia spadkowa korektę po zgodnym z szablonem sezonowym spadku zapasów. Baryłka brent wyceniania jest na niecałe 57 USD. Wczorajsze minima były najniższymi poziomami od pierwszych dnia lipca. Słaby kurs dolara USD, spadające rentowności długu USA oraz przecena na Wall Street i wzrost napięć geopolitycznych to oczywiście recepta na zwyżkę cen złota. Kurs wyraźnie podbił i ponownie znalazł się w okolicy 1425 dolarów USD za uncję.

 

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk