• Odbierz prezent
Nowy Prezes GPW
Z artykułu dowiesz się:

- O wyborze nowego Prezesa Zarządu GPW w Warszawie S.A.
- kim jest nowy Prezes Zarządu Giełdy

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wybrała nowego prezesa. Został nim Marek Dietl - doradca Prezydenta Andrzeja Dudy. Wybór musi jeszcze zostać zatwierdzony przez Komisję Nadzoru Finansowego.

 

Zmiana na ważnym stanowisku

Jak informowaliśmy w ubiegłą środę, Jarosław Grzywiński, pełniący obowiązki Prezesa Zarządu GPW począwszy od 15 marca br., został Wiceprezesem Zarządu Giełdy. W związku tym, pojawiła się potrzeba wyboru nowego Prezesa Zarządu GPW.

 

Ze stanowiskiem tym wiąże się niezwykle duża odpowiedzialność, a rynek z zapartym tchem oczekuje na decyzję Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Giełdy, w sprawie wyboru nowego Prezesa. Nic dziwnego, gdyż Prezes Zarządu Giełdy poprzez swój wpływ na GPW w Warszawie S.A., wywiera pośrednio wpływ na wszystkie spółki, których instrumenty finansowe notowane są na GPW, NewConnect i Catalyst.

 

Decyzja Walnego Zgromadzenia GPW i reakcja rynku

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., podjęło dziś decyzję o wyborze Marka Dietla na stanowisko Prezesa Zarządu GPW. Marek Dietl posiada stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych. Jest adiunktem w katedrze Ekonomii Biznesu SGH. Posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek notowanych na rynku publicznym. Zasiadał również w organach spółek niepublicznych. Jest społecznym doradcą ekonomicznym Prezydenta RP.

 

 

(źródło grafiki głównej: pixabay.com)


Kamil Marszycki

Analityk finansowy specjalizujący się w rynkach akcyjnych. Zainteresowany finansami behawioralnymi i wpływem rachunkowości na wycenę spółek. Wyznaje zasadę głoszącą, że nawet w najgorszych sytuacjach można odnaleźć perspektywę osiągnięcia sukcesu.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk