• Odbierz prezent
Dom Maklerski INC z Grupy INC planuje pośredniczyć w ofertach o wartości 40 mln zł w IV kw. 2020 r.

Grupa INC, specjalizująca się w obsłudze giełdowej innowacyjnych podmiotów, jest coraz bliżej kolejnych giełdowych debiutów. Do tej pory INC S.A., spółka dominująca Grupy INC, złożyła na GPW Dokumenty Informacyjne związane z wprowadzaniem do obrotu na rynku NewConnect akcji 4 spółek, a co najmniej 4 kolejne powinny trafić na giełdę do końca roku. INC S.A. w najbliższym czasie spodziewa się 6 nowych debiutów na rynku NewConnect.

INC S.A. jako Autoryzowany Doradca złożyło w trybie formalnym na GPW Dokumenty Informacyjne Detalion Games S.A., Play2Chill S.A., Incuvo S.A. oraz United Label S.A. Według planu, do końca roku Grupa INC złoży także kolejne wnioski o wprowadzenie akcji, m.in. Olymp, Punch Punk Games, Hydra Games i Polkon.

- Za nami 4 debiuty w 2020 r. na rynku NewConnect. Do końca roku złożymy Dokumenty Informacyjne dotyczące akcji 4 kolejnych spółek. Dodatkowo, jeśli prowadzone przez Dom Maklerski INC S.A. oferty zakończą się sukcesem liczba ta zwiększy się do około 6. Posiadamy bardzo bogaty pipeline projektów, dlatego też kilka dokumentów powinno trafić na GPW na początku przyszłego roku. – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes INC S.A.

Dom Maklerski INC S.A. w czwartym kwartale 2020 r. planuje pośredniczyć w ofertach publicznych o łącznej wartości do 40 mln zł. Co oznacza, iż na koniec II półrocza suma realizowanych projektów może wynieść rekordowe 60 mln zł. Tym samym łączna wartość pośredniczenia w ofertach w całym 2020 r. może zbliżyć się do 90 mln zł.

- Pracujemy ciężko i chcemy II półrocze zamknąć rekordową wartością pośredniczenia w ofertach, w kwocie 60 mln zł. Aktualnie trwa publiczna emisja akcji Genomtec S.A., z której spółka chce pozyskać 8 mln zł. Jest to jedna z większych emisji akcji w historii naszej działalności. Równocześnie prowadzimy i planujemy łącznie 12 innych ofert. Część z nich to oferty na rynku wtórnym. Mamy także zawarte wstępne umowy z kolejnymi podmiotami, co już nam pokazuje, iż przyszłe projekty, zaplanowane na 2021 r. wyglądają bardzo atrakcyjnie. – dodaje Paweł Śliwiński, prezes zarządu Domu Maklerskiego INC S.A.

W ostatnich dniach Dom Maklerski INC S.A. zawarł dwie nowe umowy na sporządzenie prospektu emisyjnego, dotyczą one debiutu InventionBio na rynku głównym GPW oraz przeniesienia notowań akcji Boruta-Zachem S.A. z NewConnect na główny parkiet. W tym roku planowane jest rozpoczęcie ofert publicznych akcji, których warunki i informacje będą prezentowane na platformie CrowdConnect.pl m.in. Mazurska Manufaktura S.A., Sunday Energy S.A. oraz Iron VR S.A.

- Wypracowany przez nas model biznesowy zapewnia nam stały strumień pieniężny. Umożliwia to nam rosnąca liczba podpisanych i negocjowanych umów oraz nowych inwestycji. Mamy już za sobą pewien track record, dlatego nasza działalność jest powtarzalna i jesteśmy w stanie realizować coraz ciekawsze projekty. Taki schemat działania pozwala nam w czaszach dobrej koniunktury na generowanie zysków i zbieranie gotówki. Z kolei podczas rynkowego ochłodzenia odbudowujemy pipeline najbardziej perspektywicznych projektów. – mówi Wojciech Iwaniuk, członek zarządu INC S.A.

Grupa INC S.A. konsekwentnie realizuje strategię, której głównym celem jest osiągnięcie pozycji krajowego lidera w kompleksowej obsłudze małych i średnich spółek poszukujących finansowania na rozwój. Jednym z fundamentów rozwoju Grupy są zdywersyfikowane źródła przychodów z działalności maklerskiej, inwestycyjnej i consultingowej.

O SPÓŁCE:

Grupa Kapitałowa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw. W jej ramach działa m.in.:

  • INC S.A. – spółka dominująca grupy INC, która specjalizuje się w doradztwie na rynku kapitałowym, wiodący Autoryzowany Doradca rynku NewConnect, Autoryzowany Doradca rynku obligacji GPW Catalyst oraz rynku akcji AeRO prowadzonego przez BVB (Giełdę Papierów Wartościowych w Bukareszcie).
  • Dom Maklerski INC S.A. – prowadzi, jako jedyny dom maklerski w Polsce, platformę crowdinwestycyjną (crowdconnect.pl) oraz posiada licencję na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych oraz przyjmowania i przekazywania zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych.
  • INC Private Equity ASI S.A. – podmiot typu pre-ipo fund inwestujący w spółki na etapie poprzedzającym IPO i debiut w obrocie zorganizowanym, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Carpathia Capital S.A. – podmiot o charakterze opportunity fund inwestujący w małe i średnie spółki w Polsce i w Rumunii, spółka wpisana do rejestru Zarządzających Alternatywnymi Spółkami Inwestycyjnymi.
  • Raisemana Sp. z o.o. – prowadzi platformę crowdfundingową o tradycyjnym, donacyjnym charakterze, która jest dedykowana do finansowania społecznościowego gier wideo oraz innych projektów cyfrowych np. filmów.
  • INC Rating Sp. z o.o. – polska agencja ratingowa zarejestrowana przez ESMA (Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) specjalizująca się w ocenie zdolności kredytowej jednostek samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorstw.

Gaming. Wiadomości prasowe

Wiadomości prasowe dotyczące spółek gamingowych znajdujących się zarówno na rynku regulowanym GPW oraz NewConnet jak i spółek jeszcze nie notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk