• Odbierz prezent
Dom Maklerski A.D. 2019. O roli brokerów w zmieniającym się świecie inwestycyjnym

Dawniej podstawowym zadaniem domu maklerskiego było przyjmowanie i wykonywanie zleceń kupna lub sprzedaży instrumentów finansowych. Choć to wciąż jeden z elementów prowadzenia działalności brokerskiej, dzisiejsi inwestorzy oczekują od domów maklerskich znacznie więcej. Brokerzy mają dziś za zadanie nie tylko dostarczać intuicyjne produkty inwestycyjne, ale także edukować oraz zapewniać nowoczesną infrastrukturę w bezpiecznym, regulowanym środowisku.


Zakładam konto maklerskie

Załóż konto maklerskie w regulowanej instytucji w 8 min i zacznij inwestować!


 

Na wysokie wymagania inwestorówwpływa fakt, że dziś w większości sami zarządzają swoimi rachunkami. Mimo że, co do zasady, domy maklerskie wciąż wspierają klientów w realizacjach transakcji, dzisiaj ich podstawową rolą przestało być telefoniczne odbieranie zleceń. Kluczowe jest natomiast dostarczenie odpowiednich narzędzi i wsparcia dla inwestorów, którzy sami realizują zaplanowane transakcje online.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Samodzielność inwestorów jest dla nich samych dużą wygodą, która wiąże się jednak również z ryzykiem. Nie tylko transakcyjnym, ale także prawnym, np. w przypadku współpracy z instytucją zarejestrowaną winnym porządku prawnym. Otwarty rynek i brak granic wirtualnego świata umożliwiają tego typu inwestycje, jednak wielu traderów nie ma świadomości, że w przypadku jakichkolwiek roszczeń, mogą mieć problem z odzyskaniem zainwestowanego kapitału.

Jak zatem ograniczyć to ryzyko? Właśnie tutaj z pomocą przychodzi dom maklerski, którego dobry wybór może zapewnić inwestorowi bezpieczeństwo. Postawienie na regulowanego brokera, który jest nadzorowany przez lokalne instytucje, takie jak np. Komisja Nadzoru Finansowego, daje pewność bezpiecznego przepływu środków finansowych.

Dodatkowo, warto również zwrócić uwagę aby oferta produktowa była przejrzysta i obejmowała ochronę przed ujemnym saldem. To kolejny element, który wpływa na poczucie bezpieczeństwa inwestora. Broker powinien bowiem nie tylko chronić, ale transparentnie komunikować się z klientem, zapewniając mu jak najprostsze zasady rozliczeń.

Artykuł jest dostępny dla czytelników magazynu FXMAG.

Chcesz uzyskać dostęp do artykułu?


TMS Brokers

TMS Brokers to działający od 1997 roku, pierwszy walutowy dom maklerski w Polsce. Oferta TMS umożliwia handel bez prowizji na indeksach, walutach, kryptowalutach i surowcach. Klienci mogą korzystać z dwóch platform transakcyjnych: autorskiej aplikacji mobilnej do tradingu TMS Brokers oraz MetaTrader 5, które umożliwiają dostęp do globalnych rynków z poziomu smartfona w dowolnym miejscu i czasie.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk