• Odbierz prezent
Dolar zamarkował wybicie. USD/CAD z sygnałami spadkowymi

Wczorajsza sesja była szczególnie istotna dla par z dolarem kanadyjskim. O godzinie 16:00 opublikowana została informacja na temat aktualnych stóp procentowych. Zgodnie z oczekiwaniami pozostały one na tych samych poziomach. W czasie publikacji pojawiła się ponad 50 pipsowa zmienność na parze dolar do dolara kanadyjskiego. Tym samym dolar zamarkował możliwe wybicie w górę. Zobaczymy jakie są możliwe scenariusze zmiany kursu dolara do dolara kanadyjskiego w przeciągu najbliższych sesji.

USD/CAD - pułapka zastawiona na byki

Od lutego 2019 roku na parze USD/CAD utrzymuje się tendencja wzrostowa.  Z poziomu 1.3090 dolar wzrósł do pułapu 1.3530. Daje to prawie 4% umocnienie. Ostatnie tygodnie nie były jednak łaskawe dla trendu wzrostowego. Praktycznie od kwietnia nie pojawiło się na rynku żadne nowe maksimum cenowe. Dopiero wczorajsza sesja przyniosła naruszenie wierzchołka, które okazało się być pułapką zastawioną na osoby kupujące.

Kurs dolara do dolara kanadyjskiego 30 maja

Wykres dolara do dolara kanadyjskiego na interwale dziennym.  Źródło: platforma MetaTrader 4.0 od brokera XTB

Nastroje nie uległy zmianie - inwestorzy liczą na spadki

Gdy zerkniemy na sytuację u brokera CMC Markets to inwestorzy ewidentnie nie zmienili zdania co do zmiany kursu dolara względem dolara kanadyjskiego. Cały czas 70% z nich utrzymuje pozycje krótkie, które w miarę trwających spadków mogą być stopniowo zmniejszane.

Pozycje inwestorów na parze USD/CAD

Pozycje inwestorów indywidualnych. Źródło: CMC Markets

Zobaczmy jak kształtują się poszczególne poziomy wsparcia i oporu na parze USD/CAD

Poziomy S/R

Interwał H1

Interwał H4

Interwał D1

Interwał W1

Wsparcie

1.3482

1.3482

1.3480

1.3380

Opór

1.3546

1.3546

1.3546

1.3546

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Dawid Augustyn

Redaktor naczelny FXMAG. Prezes zarządu InField Group, współtwórca projektu TradingDot. Od 2004 roku aktywny inwestor na rynkach finansowych. Propagator klasycznych metod inwestycyjnych, autor koncepcji Foolish Money. Transakcje i analizy Dawida możesz śledzić na TradingDot

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk