• Odbierz prezent
Dolar w opałach. Kurs EUR/USD podbił do 1,280. Obniżona rentowność obligacji skarbowych w USA

Kurs dolara USD oddaje umocnienie pod wpływem gołębich sygnałów z Fed. Nastroje na rynkach akcji nie pogorszyły się trwale i dziś widzimy silne odbicie w Azji. Po ostrych spadkach korektę wzrostową zalicza ropa, a kurs uncji złota osiągnął chwilowo 1450 dolarów USD ustanawiając tym samym wieloletnie maksima.

  • Williams z NY Fed powiedział,

  • że gdy istnieje przestrzeń do luzowania, władze monetarne powinny reagować zdecydowanie i szybko ciąć stopy, gdy tylko pojawiają się pierwsze oznaki dekoniunktury. Po tych słowach rynek pieniężny znów wycenia szanse na cięcie stóp o 50 pb na ponad 60 proc. na lipcowym posiedzeniu. Oczywiście kurs dolara znalazł się pod presją. WSJ donosi jednak powołując się na swoje źródła, że Williams nie chciał dać sygnału dla rynków a jedynie generalizował a jego opinia nie odzwierciedla środka ciężkości w FOMC.
  • Kurs euro do dolara EUR/USD podbił do 1,1280, kurs funta do dolara GBP/USD przedłużył odbicie z wieloletnich dołków poniżej 1,24 ponad 1,2550. Kurs dolara do jena USD/JPY schodził od 107,20, a kurs dolara australijskiego do dolara amerykańskiego AUD/USD i dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD po wielu dniach nieudanych prób sforsowały szczyty z przełomu czerwca i lipca. Kurs dolara nowozelandzkiego do dolara amerykańskiego NZD/USD maksima ustanawiał przy 0,6790 a AUD/USD dotarł do 0,7080.
  • Spadek rentowności długu USA

  • i przekonanie o silnym wsparciu koniunktury przez Fed pozwoliły na powrót kontraktu na S&P500 ponad 3000 pkt. Futures na DAX wykonuje ruch powrotny od 12300 pkt, czyli uprzednio przebitego wsparcia. W Azji solidne wzrosty, którym przewodzi Nikkei 225, który podbija o 2 proc. Shanghai Composite i Hang Seng są około 1 proc na plusie.
  • Gołębi Fed, słaby dolar i obniżające się rentowności obligacji skarbowych USA to oczywiście receptę na wzrost wartości złota. Kurs uncji osiągał 1450 USD, czyli wychodził na wieloletnie maksima. Baryłka ropy WTI została wczoraj przeceniona nawet poniżej 55 USD, ale obecnie kurs jest około 1,5 USD wyżej.

 

 

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Notowania: USDPLN

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDPLN/

Bartosz Sawicki

Studiował Finanse Międzynarodowe i Międzynarodowe Zarządzanie Finansowe w Szkole Głównej Handlowej. Ukończył interdyscyplinarną ścieżkę studiów: Narodowe i Międzynarodowe Rynki Finansowe oraz Ścieżkę Finansową. Z TMS Brokers związany od 2011 roku. Szef zespołu analityków nagradzanego za trafność prognoz przez agencję Bloomberg, FX Week, Puls Biznesu oraz Gazetę Giełdy Parkiet. Pasjonat analizy technicznej oraz polityki pieniężnej. 

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk