• Odbierz prezent
Dolar (USD) w niebezpieczeństwie! Możliwe dalsze osłabianie amerykańskiej waluty
fot. freepik.com

To kolejny słaby tydzień w wykonaniu dolara amerykańskiego (USD). W zestawieniu głównych walut tylko jen okazał się jeszcze słabszy. Jeśli byki chcą jeszcze coś ugrać, jest to ostatni moment na atak. Po przebiciu aktualnych poziomów wsparcia jest jeszcze sporo miejsca na spadki USD.

Formacja klina znów „zadziałała”

Jakiś czas temu pisaliśmy o formacji klina zwyżkującego, która utworzyła się na wykresie dolara. Zgodnie z przewidywaniami doszło do wybicia dołem. Kurs znalazł wsparcie w okolicach poziomu 70 i po krótkim odbiciu retestuje obecnie poziom wsparcia. W przypadku przebicia w dół, kolejny przystanek dla spadków to następny okrągły poziom 69.

 Wykres 1. Indeks dolara (USD_I), interwał dzienny

Wykres 1. Indeks dolara (USD_I), interwał dzienny

USDCAD mocno w dół

Podaż całkowicie rządzi na wykresie pary USDCAD. Trzecia kolejna czarna świeca (o ile tak zakończy się dzień) to potwierdzenie spadkowej tendencji na parze. Obecnie kurs testuje wsparcie 1.3140 a jego wybicie otwiera drogę do spadków w okolice minimów z początku września 1.3000. Każdy ruch w górę do wyłamanych wsparć (teraz oporów) to okazja do shortów na parze. Kurs kolejny raz respektuje największą korektę w trendzie (niebieski prostokąt) i po ruchu stanowiącym wielkość korekty następuje powrót do spadków.

 Wykres 2. Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego (USDCAD), interwał dzienny

Wykres 2. Kurs dolara amerykańskiego do kanadyjskiego (USDCAD), interwał dzienny

Wybite wsparcia na USDCHF

Dolar w parze z frankiem (USDCHF) również poraża słabością. Tu niespodziewanie poziom wsparcia 0.9150 został wyłamany praktycznie bez większej reakcji wzrostowej, co świadczy o słabości dolara. Wybite wsparcie będzie teraz działać jako opór, dlatego podobnie jak w USDCAD każda korekta wzrostowa na parze to okazja do shortów. Ciekawe są zwłaszcza poziomy 0.9150 oraz okrągły poziom 0.9200.

 Wykres 3. Kurs dolara do franka (USDCHF), interwał dzienny

Wykres 3. Kurs dolara do franka (USDCHF), interwał dzienny

Notowania: USDCAD

Przejdź do wykresu
Źródło: https://pl.tradingview.com/symbols/USDCAD/

Michał Kalista

Z rynkami finansowymi związany od 2007 roku; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie z uwzględnieniem fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie opiera się na Price Action, formacjach cenowych oraz geometrii rynku.
Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.

Przejdź do artykułów autora
Artykuły, które powinny Cię zaciekawić..
Zamknij

Koszyk